Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çadır Uşağı Nedir Nelere İyi Gelir

çadır uşağı nasıl bir bitkidir çadır uşağı yakı olarak kullanılır mı çadır uşağı böbrek kumlarını döker mi mesane kumlarına ne iyi gelir çadır uşağı afrodizyak mı…

Ülkemizde yetişmez. Afrika, İran ve Orta Asya’da çöl ikliminde yabani olarak yetişir. Şifa Olarak kullanılan kısmı Bitkinin gövdesi çizilerek elde edilen usaresidir. Krem görünümünde, siyah renkte, kendine has kokusu ve acı tadı olan çok yıllık otsu bir bitkinin usaresidir. Çadıruşağı bitkisi Maydanoz giller familyasından bir bitki olup, yağından ve öz suyundan faydalanılmak üzere birçok kısmı Hekimlikte ve alternatif tıpta şifa için kullanılır. Çadıruşağı bitkisi üzerine konan böceklerin bitkinin gövdesinde açtığı deliklerden sızan sıvıdan elde edilen öz suyu Ağaçlar da bulunan zamklar gibi yapışkan nektarı olup, İçeriğinde yüklü miktarda Oleorezin bulundurur bu nedenle yakı olarak da kullanılabilmektedir. Çadır Uşağı, Çadır Kuşağı, Uşak Ağacı, El-Kanaveşak, Gummi ammoniacum gibi isimlerle de bilinir.

cadir-usagi-vereme-iyi-gelir-mi

FAYDALARI; Çadır kuşağı sakızı balla macun yapılıp yenmeye devam edilirse. Verem, öksürük, Mesane yolları İltihabına iyi gelir. Mesane kumlarını döker bunun için Çadıruşağı bal, arpa, mısır püskülü suda kaynatılıp aç karnına içilmeye devam edilir. Uyarıcı olarak kullanılan bu bitki, balgam ve idrar söktürücü olarak da kullanılır. Kan ve lenf damarlarını genişletir. Ağrıları giderir. Müzmin ve mikrobik hastalıkların tedavisinden kullanılır.

cadir-usagi-otu-nelere-iyi-gelir

Baş ağrısına, öksürüğe, vereme, yaralara, karaciğere, dalağa böbrek ve mesane iltihaplarına iyi gelir. Çadıruşağı sakızı Balla macun yapılarak yenirse Ağrı, sızı, mide ülseri ve Damar tıkanıklığını giderir. Kan ve lenf damarlarını genişleterek tıkanmalarını engeller. Vücudumuzda meydana gelen hemen hemen tüm ağrıları verdiği ağrı kesici etkisi ile giderir.

cadir-usagi-afrodizyamidir

Müzmin ve mikrobik hastalıklarda ve bu hastalıklarından meydana gelen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılırlar. Ağır baş ağrılarına, şiddetli öksürüklere, halsizliğe, gribe, vücudumuzda oluşan çeşitli yaralara karşı kullanılır. Karaciğer hastalıklarına, Böbreklere ve mesene hastalıklarına iyi gelir.

cadir-usagi-damarlari-genisletir-mi

İçeriği bakımından zengin olan öz suyu ise tıp alanında ilaçlar da ve tedavilerde kullanılmaktadır. Çadıruşağı bitkisi öz suyu lapa haline getirilerek vücudumuzun her bölgesine sürülerek kullanılabileceği gibi ayrıca kaynatılarak da tüketilebilmektedir. Çadıruşağı bu şekilde tüketilerek faydalarından yararlanılabilir.

cadir-usagi-cinsel-gucu-artirir-mi

Konu Aramaları:

cadır usagu,cadir usagi,cadir usagi fiyati,çadıruşağı otu,cadlrusagl otu,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Akgünlük Astım Hastalarına iyi gelir

 akgünlük mide ağrısına faydalı mı akgünlük ağrıları giderir mi akgünlük yaraları kurutur mu akgünlük balgam söktürür mü akgünlük astım hastalarına...

Kapat