Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burçak Kalbe İyi Gelir Cinsel Gücü Artırır

burçak nedir burçak nerede yetişir burçak basura iyi gelir mi burçak kalbi güçlendirir mi burçak cinsel gücü artırır mı burçak böbrek taş ve kumunu düşürür mü…

Latincesi: Lathyrus Sativus dır.Tarlalarda yetiştirilen Taneleri mercimeğe benzeyen ve hayvan yemi olarak kullanılan 65-70 santim yüksekliğinde, türüne göre farklı farklı renklerde çiçekler açan bir bitkidir.Halk arasında mürdümük olarak da bilinir. A ve C vitaminleri açısında zengindir. Taneleri kullanılır.

burcak-bitkisi-kalbi-guclendirir-mi

FAYDALARI: Kalbi güçlendirir ve kalp hastalıklarına karşı korur. Taneleri isilik ve mayasıla iyi gelir. İdrar söktürücü, idrar yolları iltihabını giderici, cinsel gücü artırıcı, sara’da yatıştırıcı, sarılıkta tedavi edici, kuvvet vericidir.

burcak-cinsellige-iyi-gelir-mi

Böbrek kum ve taşlarını düşürür, ciğer ve dalak tıkanıklıklarında faydalıdır, vücutta biriken suyu atar, süt yapıcıdır, bronşları açar, balgamı söktürür, vücutta biriken antijen toksinleri temizler.

burcak-odem-attirir-mi

Şehveti artırır, ciğeri besler, alerjik nefes darlığında, alerjik burun akıntısı ve hapşırmada faydalıdır, vücudun neresinde olursa olsun tümörleri eritir, mafsal rahatsızlıklarında dizlerdeki ağrı ve şişlikte, basurda, hazımsızlık da, faydalıdır, vücuttaki pıhtılaşmış kanları eritir. Hamile kadın kullanırsa çocuğunu düşürür.

burcak-sariliga-iymi-geliyor

NASIL KULLANILIR: Burçak tohumlan toz haline getirilir, balla macun yapılır; günde 2 defa 1 ceviz büyüklüğünde yenilir. 1 bardak suya, 30 gr burçak konur, 20 dk kaynatılır, günde 3 bardak içilir.

burcak-tohumu-romatizma-agrilarina-iyi-gelir-mi

Tümörleri eritmek ve böbrek taşlarını düşürmek için 1.5 kg suya, 1 bardak burçak konur, 20 dk kaynatılır, 1 günde tüketilir. Alerjik nefes darlığında, alerjik burun akıntısı ve hapşırmada, kaynatılarak elde edilen sudan günde 3 bardak içilir.

burcak-bitkisi-idrar-sokturur-mu

Hazımsızlık da burçak unu kitre ile beraber 3 gr içilir Ülserde sabahları aç karna 1 çay kaşığı burçak unu içilir. 2 ay devam edilir, burçak unu sirke ile içilirse idrarı söktürür.

burcak-bitkisi-sehveti-artiriryor-mu

Konu Aramaları:

burçak nerede yetişir,burçak böbrek taşı,burçak otu nerede yetişir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Börülce Çiftlerde Cinsel Arzuyu Kamçılıyor

börülce kansızlığa faydalı mı börülce cinsel gücü artırır mı kısırlığa börülce iyi gelir mi börülce yüksek tansiyonu düşürür mü börülce...

Kapat