Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burç Ağacı Nelere İyi Gelir

solunum yolu hastalıklarına ne iyi gelir astım tedavisine iyi gelen bitkiler boğaz enfeksiyonu nasıl iyileşir ağrılı adet sancısına iyi gelen bitkiler

Merhem ve çay olarak tüketilen Burç ağacı yüzyıllardır çeşitli hastalıklar da Kan basıncından astıma kadar birçok hastalığa şifa diye kullanılıyor. Birtakım kanser ilaçlarında bile kullanıldığı söylenen Burç Ağacının faydalarını duyunca siz de çok şaşıracaksınız. Gökçe Ağaç, Çökem otu Ökse otu olarak da bilinen Burç Ağacı, çeşitli hastalıklara iyi gelmesi ve şifa amaçlı kullanılması açısından son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Genellikle Türkiye Bulgaristan ve Arnavutluk’ta yetişen Burç Ağacının iyi geldiği hastalıklara siz de çok şaşıracaksınız.

Özellikle astım hastalığının tedavisinde uzmanlar tarafından önerilir. Her gün bir fincan Burç Ağacı çayı içen astım hastalığına sahip bazı kişiler de, hastalığın semptomlarının azaldığı gözlemlenmiştir. Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayan kişilerin düzenli olarak tüketmesi gereken bir çaydır. İçerdiği ferahlatıcı ve anti bakteriyel maddeler sayesinde boğazdaki enfeksiyona neden olan zararlı hücrelerin sayısını azaltır.

Yapılan araştırmalarda Burç Ağacının kanserli hücrelerin yayılmasını engellediği ve kötü huylu tümörlerin küçülmesini sağladığı gözlemlenmiştir. Ayrıca kanser ilaçlarının içeriğinde de Burç Ağacının yaparak ve çiçeklerinden yararlanıldığı söylenmektedir. Kuru öksürüğü olan kişilerinde iki günde bir bu Ağacın yaprak ve çiçeklerinden elde edilen çayı içmeleri faydalı olur.

Adet sırasında şiddetli sancılar yaşayan kadınların adet başlamadan iki gün önce düzenli olarak Burç Ağacının yaprak ve çiçeklerinden elde edilen çayından tüketmeleri gerekir. Bazı gıdaların neden olduğu ishal rahatsızlığı sırasında da tüketilmesi hem sıvı kaybını önler hem de bağırsaklarda ishale neden olmuş hücrelerin sayısını azaltır.

Burç Ağacı Çayı: Kullanım açısından Burç Ağacı, en sık şekilde çayı yapılarak tüketilir. Bir Bardak Kaynatılmış suya bir tatlı kaşığı Burç Ağacı yaprağı veya çiçeği atılarak on dakika demlenmeye bırakılır demlendikten sonra sabah akşam birer bardak içilir.Her seferinde taze olarak demlen melidir. En uygun kullanım şekli, kurutulmuş şekilde alınan Burç Ağacı yaprak veya çiçekleri kaynar su içerisinde bekletip, süzdükten sonra çayını içmektir. Burç Ağacının yaprak ve sap kısmı tüketilebilir.

Burç Ağacı Merhemi: Burç Ağacı çiçeklerini ve bir yemek kaşığı tereyağını mikserde krem kıvamına getiriniz. Böcek sokmaları sonrasında, yaralarda ve uçuklarda kullanabilirsiniz.

UYARI: meyveleri zehirlidir ve ağız yoluyla tüketilmesi halinde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Çiğ olarak tüketilmesi nöbetlere neden olduğundan uzmanlar tarafından önerilmeyen bir yöntemdir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çökem Otu Nelere İyi Gelir?

nefes darlığına iyi gelen bitkiler kanser hücrelerini öldüren bitkiler kansere iyi gelen bitkiler adet sancılarına faydalı bitkiler çökem astım hastalığına...

Kapat