Bunları Biliyormuydunuz,Meyve Kabuğundaki Vitaminler

1-Karpuz kabuğu ciltteki aknelere iyi geldiği gibi, turşusu da kurulabilir, çok da lezzetli olur.

2-Üstüne basıp kaymaktan daha iyi işlere yarayan muz kabuğu Muz kabuğunun iç kısmına şeker sürüp vücudunuza sürdüğünüzde doğal peeling etkisi elde edersiniz. Ayrıca böcek ısırığı, alerji gibi faktörlerden kaynaklanan kaşıntıları gidermede ve dış kısmını ayakkabınıza sürdüğünüzde doğal ayakkabı cilası yaratmada da işe yaradığını göreceksiniz

3-Bir milyon işe yarayan portakal kabuğu Portakal ve genel olarak narenciye kabukları, kötü kokulardan kurtulmada, asidik etkisinden dolayı ciltte ferahlatıcı bir his yaratmada, böcekler narenciye kokusundan nefret ettiği için sivrisineklerden kurtulmada inanılmaz etkili.

4-Ağlatmama ve kötü kokmama garantili soğan ve sarımsak kabukları

5-Havuç rendesi artığı, meyve ve sebze kabukları Özellikle evde ekmek yapıyorsanız havuç rendelediğinizde arta kalan posayı hamura kattığınızda acayip lezzetli ekmekler elde ettiğinizi göreceksiniz. Pişirdiğiniz çorbaya katarak da sebze ve meyvelerdeki çözünmez lifi çöpe atmamış olacaksını

6-Güveyle amansız savaşta naftalinden daha etkili portakal kabuğu Rutubetli bir evde yaşıyorsanız ya da giysilerinizde güvelenme oluyorsa, kötü koku garantili naftalin yerine poşetlenmiş portakal kabuğu kullanarak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

7-Yumurta yerken ağızdaki kötü sürprizden daha fazlası yumurta kabuğu Bahçeyle uğraşıyorsanız toprağınızın daha fazla kalsiyum içermesi için yumurta kabuğunu döverek gübrenize katabilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanınızın yemeğine katacağınız yumurta kabuğu ezmesi de kalsiyum miktarını artırmada etkili olacaktır. Nispeten kaliteli yumurtaların kabuğunu toz haline getirerek kahve filtrenize koyduğunuzda ise ucuz kahvelerin acılığını büyük ölçüde azaltmış olacaksınız.

8-Kabuğuyla bir şey yapması yemesinden her türlü zevkli greyfurt kabuğu Greyfurdu hiçbirimiz pek sevmeyiz. Ama greyfurt kabuğunu rendelediğinizde ve baharatla karıştırdığınızda çeşni olarak kullanabilir, yine cildinize sürerek tonik etkisi yaratabilirsiniz.

9-Bire bin veren nar kabuğu Nar kabuklarını kaynatıp beklettiğinizde bordoya boyamak istediğiniz bir tişörtünüz varsa istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Nar kabukları doğal bir boya etkisi yaratır.

10-İçinden daha faydalı patates kabuğu Patates kabuğu gözaltı torbalarını indirmede etkili olduğu gibi, patates kabuklarını güzelce yıkadıktan sonra biraz yağ ve limon suyuyla ovup fırına attığınızda süper kolay patates cipsleri yapabildiğinizi göreceksiniz.
Hem demlemek hem oranıza buranıza sürmek için ideal elma kabuğu Kurutulmuş elma kabuklarının çayını demlemek bir sonbahar günü yapılabilecek en mantıklı ve şık hareket olacağı gibi alüminyum tencere ve tavalardaki lekeleri de temizlemenize yardımcı olur. Surata sürülen kabuklar serisinde de kendine yer edinen elma kabukları, göz çevresindeki koyu renkleri gidermeye yardımcı oluyor.
Tel ovucudan daha etkili limon kabuğu Kahve veya çayı neyde demliyorsanız onun lekelerini çıkarmak için limon kabuğuyla ovalamak çok etkili bir çözüm. Yine taze çekilmiş biberle karıştıracağınız limon kabuğu rendesi de yemeklere katılabilecek çok lezzetli bir çeşni oluşturacak.
Tonla para bayılan nemlendiriciden daha etkili avokado kabuğu Başlığından müstesna, mükemmel nemlendirici.

Alabaş Turpunun Faydaları Tıklayın….

Meyve Kabukları

Konu Aramaları:

portakal kabuğu ile kurt düşürme,portakal kabuğunun kıl kurdu,portakal kabuğu kıl kurdu,portakal kabuğu kurt düşürme,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Alabaş Turpu Sayesinde Çoğu Hastalıktan Kurtulun

Ülkemizin Ege ve Akdeniz bölgelerinde son yıllarda yetiştirilmeye başlanan şifalı sebzelerinden olan alabaş, baştan aşağı sağlık saçıyor. Kalp-

Kapat