Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu Yağ Size İyi Gelecek

Acı Badem Sütü (Yağı) Nelere İyi Gelir ?

Badem ağacı gülgiller familyasındandır. Badem ağacı pembe ve beyaz çiçekler açar. Nerdeyse dünyanın her tarafında yetişen badem ağacının meyvesi olan badem, acı ve tatlı badem olarak iki cinstir. Acı badem hakkındaki bilgileri bu yazımızda bulacaksınız.

Acı Bademin İlginç Faydaları

Acı baden karaciğer, dalak ve böbreklerde meydana gelen tıkanıkları açıcı özelliğe sahiptir. Acı badem göğüs ve akciğer hastalıklarında meydana gelen kan tükürmeye karşı faydalıdır. Acı badem dalak, böbrek, kulunç ve göğüs ağrılarına karşı da faydalıdır. Dikkat: Tedavi amacıyla bir defada on tane kadar acı badem alınabilir. ( Yine de zehirlenmeye karşı daha az sayıda tüketmenizi öneririz)

Acı Badem Yağının Faydaları Nelerdir ?

Acı badem yağının öksürük kesici, şeker düşürücü özellikleri vardır. Acı badem yağı güneş yanıkları, kuru ve çatlak cilt bakımında da etkilidir. Dâhilen bir fincan suyun içine 2-3 damla damlatılarak içilir. Haricen ise cilde masaj biçiminde sürülmesi önerilir. Acı badem sütü cilt için faydalıdır. İyi bir temizleyicidir, özellikle makyaj temizliğinde kullanılır.

Acı Badem Kremi Ne İşe Yarar ?

Acıbadem yağı ilavesiyle yapılan acıbadem kreminin nemlendirici özelliği vardır. Acı badem kremi yoğun nemlendirme ve hızlı emilme özelliğine sahiptir. Kuruma ve çatlamaya karşı cildi koruyucudur. Özellikle hamilelik döneminde kullanılan acı badem kremi yırtıkları ve çatlaklar için faydalıdır. Acı badem kremi cildi güzelleştirir ve besler.

Kullanırken Dikkatli Olun

Acıbadem ısıtılmadan tüketildiğinde içerisinde bulunan siyanür maddesi bizleri zehirleyebilir. Birçok meyvede bulunan siyanür vücuda girdiğinde oksijenle olan bağlantıyı kesip hücreler içinde ki metabolik süreçleri durdurur ve sonucunda vücut hızla ölür. Acıbadem gıda değildir. Çünkü öldürücü derecede zehirlidir. 3-4 adet acı badem yendiğinde öksürük kesici, idrar Söktürücü ve kurt düşürücü özellikleri vardır. 8-10 adedi zehirleyici olabilir. 20 adet alındığında öldürücü etkisi belirlenmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sirke Ruhu Ne İşe Yarar ?

Sirke Ruhu Nasıl yapılır, Nelere İyi Gelir ? Beyaz sirke, yapımının kolay olması dolayısıyla normal sirkelere göre daha ucuzdur. Temizlikte...

Kapat