Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu Meyveden Altı Tane Yiyin Ve…..

Etli, sulu ve iri çekirdekli bir meyve olan malta eriği, halk arasında “yenidünya” ismiyle de biliniyor.

A vitaminin yönünden zengin olan bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor.
1-A vitamini kaynağı olan malta eriği, göz ile cilt sağlığında iyileştirici ve koruyucu etken olarak ön plana çıkar.

2-Malta eriği çözünebilir lif kaynağı olan pektin açısından oldukça zengindir ve bu nedenle bağırsak fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.

3-Posa içeriğinin yüksek olması aynı zamanda tok kalma süresini artırır, mide boşaltım hızını yavaşlatır ve açlık hissini azaltır. Bu nedenle hem zayıflamak hem de formda kalmak isteyenlerin ara öğünlerde 3-4 adet tüketmesi uygundur.

4-Vücutta kalp ve damar hastalıklarına yatkınlığı artıran kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

-İçeriğindeki yüksek C vitamini sayesinde diş eti sağlığında etkilidir. Yine aynı şekilde potasyum ve fosfor oranı sayesinde vücutta mineral ihtiyacını karşılayan iyi bir kaynaktır.

5-Flavoniod yani antikanserojen içeriği yüksek olduğundan kansere karşı koruyucu etki gösterir. Günlük tüketimi çevredeki çok sayıda kanserojen etkiye ve vücutta oluşan serbest radikallere karşı savaşır. Böylece hücre hasarını önleyerek, doku onarımına katkıda bulunur.

Isırgan Otunun Bilmediğiniz İlginç Faydaları Bilgi Edinmek İçin Tıkayın…

yenidünyanın faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Isırgan Otunun Bilmediğiniz,İlginç Faydaları…

Latincesi:Urtica dır.Isırgangiller familyasının örnek bitkisidir. Dünyanın tüm ılıman bölgelerine yayılmış Urtica cinsi 50 kadar bitki türünün ortak adı Isırgan'dır. Bunlardan...

Kapat