Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu İkili Cinsel İsteksizliğe İyi Gelir

Bu İkili Cinsel İsteksizliğe İyi Gelir:

yasemin çayı nasıl demlenir nelere iyi gelir yasemin çayı cinsel soğukluğu giderir mi karanfil çayı nasıl demlenir nelere iyi gelir hafızayı açan çaylar…

YASEMİN: Yasemin Çiçeği güzel kokusuyla olduğu kadar cinsel hayata katkılarıyla da dikkat çekiyor. İsteksizlik duyanlarda uyarıcı rol oynuyor. Her derde deva olan bitkiler, cinsel sorun yaşayanların da imdadına yetişiyor. Bu bitkiler arasında öne çıkan Yasemin çiçeğinin cinsel uyarıcı etki gösterdiğini söyleyen uzmanlar, “İster kadın isterse erkek olsun, Yasemin çayını içenlerin aşk hayatı renklenir” diyor. Uzmanlar bu güzel kokulu çiçeğin sağlığa yararlarından bazıları şöyle sıralanıyor.

FAYDALARI: İçindeki antioksidanlar vücuttaki serbest radikallerin dolaşımını önler. Yeşil çay ile karıştırılarak içildiğinde yağ yaktırır göbek ve bel bölgesindeki yağları eritir. Yaşlanma sürecini geciktirir. Yasemin çayı ile gargara yapıldığında ağız bakterileri yok olur. Kas ağrılarını hafifletici etkisi vardır.

Sakinleştirip stresi giderir. Kalp atışını yavaşlatır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyici özelliği vardır. Dişlerin çürüklerine karşı etkilidir. İdrar söktürüp kabızlığı giderir. İnsan ömrünü uzatır. Anne sütünü artırır. Kanser oluşumunu engeller. Tansiyonu düşürür. Karaciğeri temizler.

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir? Yasemin çayını maksimum iyi demlemek için önce demliğin içini henüz kaynamış suyla çalkalayın. Ama çayın üzerine aşırı kaynar su koymayın. Bu çayın yasemin tadını bozabilir. Suyun sıcaklığı 80-85 derecen fazla olmamalıdır. Çay damacana suyundan hazırlansa daha iyi olur. Bu çayın tadının daha güzel olmasını sağlar.

Yasemin çayı aynı demden birkaç kere tekrar demlenebilir. 3 gr çayın üzerine 150 ml gereken sıcaklıkta suyu koyun ve ilk sefer için 3 dakika demlenmeye bırakın. Tekrar demlemelerde her seferinde süreyi 30-40 saniye daha artırın. Çay tekrar olarak 3-4 kere demlenebilir. Çayın kaliteli olması için güvenilir kaynaklardan almanız tavsiye edilir.

UYARI: Düşük tansiyonlu insanlara, hamilelere, uyku sorunu olanlara ve çaya özel alerjisi olanlara içilmesi tavsiye edilmiyor.

KARANFİL: Güzel kokusu ve tadı ile yemeklere lezzet katan Karanfil, aşk hayatını da tatlandırıyor. Özellikle kadınlarda cinsel isteği artırıp, çiftleri mutlu ediyor. Ağız kokusuna iyi geldiği bilinen Karanfil, aşk hayatına da lezzet veriyor. Karanfilin kadınlarda cinsel isteği artırıp, enerjiyi yükselttiğini söyleyen uzmanlar, “Ne şekilde kullanılırsa kullanılsın, karanfil kadında tam bir afrodizyak etki yaratır” diyor.

Pek çok hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelen karanfilin kurutulan tohumlarından çay yapılıp içilebiliyor. Karanfil çayının içine tarçın eklenirse, boğaz ağrısı hafifliyor. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olan bu baharat, doğal olduğu için uzun süre kullanılmasında bir sakınca görülmüyor. Uzmanlar karanfilin sağlığa yararlarından bazılarını şöyle anlatıyor:

FAYDALARI: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Antiseptik özelliği ile mikropları öldürür. Diş hastalıklarında kullanılır. Ağız kokusunu giderir. Sarımsak, soğan ve sigara kokularını bastırmakta etkilidir. Kalbi ve hafızayı kuvvetlendirir. Mide ağrılarına karşı etkili olur. Bedeni ve zihni yorgunluğunu giderir. Balgam söktürücüdür. Öksürüğü keser. Mide bulantısını ve kusmayı önler. Baharat olarak iştah açar. Hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. İshali keser. Gaz söktürücüdür.

Karanfil Çayı Nasıl Demlenir? Kurutulmuş 6-7 diş karanfili havanda iyice toz haline gelinceye kadar dövün. İçeceğiniz bardak kadar suyu kaynattıktan sonra ocağı kapatın ve karanfil tozunu suya atın. Demliğin kapağı kapalı halde 10 dakika demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Çayın güçlü olması için 20 dakika demleyebilirsiniz. Eğer bir seferde daha çok karanfil çayı hazırlayarak depolamak isterseniz buzdolabında 2-3 gün dayanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Guacamole Nasıl Yapılır Guacamole Afrodizyak mı

Guacamole Nasıl Yapılır Guacamole Afrodizyak mı? guacamole nedir nasıl yapılır guacamole cinsel gücü tetikler mi avokado tansiyonu dengeler mi avokado...

Kapat