Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu Çiçek Anne Sütünü Artırır Adet Sancısını Önler

Bu Çiçek Anne Sütünü Artırır Adet Sancısını Önler

mine çiçeği adet sancısını krampı önler menopozun rahat atlatılmasını sağlar kanser riskini azaltır öksürük sinüzit ve astıma iyi gelir ağız sağlığına yararlıdır.

Ülkemizin hemen her yerinde yetişen eşsiz kokulu bir bitki olup, Boyu 100 cm kadar uzayabilen bu bitki genellikle deniz ve akarsu kenarları gibi güneşi bol gören yerlerde yetişir ve bitkinin çiçeği açmadan yaz aylarında toplanır. Eşsiz kokusu ve görüntüsüyle bizi mest eden mine çiçeğinin sağlığımıza ne gibi faydaları olabilir? Anne sütünü arttırdığı böbrek yetmezliğine iyi geldiği bilinen mine çiçeğini daha yakından tanıyalım.

FAYDALARI:

Yorgunluk ve uykusuzluğa iyi geldiği bilinen mine çiçeği uyku kalitesinin artmasına yardımcı olarak uyku süresinin de uzamasını sağlar. Diş sağlığına iyi geldiği bilinen mine çiçeği eski medeniyetlerde de ağız ve diş sağlığı için kullanılmıştır. İçeriği infüzyon sayesinde sizi diş eti problemlerinden korur. 2 kahve fincanı mine çiçeğini yarım su bardağı kaynamış suya atıp gargara yapın bunu her sabah veya akşam tekrarlayabilir diş etlerinizi olabilecek diğer rahatsızlıklardan da korumuş olursunuz.

Depresyon ve migren ağrılarına iyi gelen mine çiçeği çayı stres ve kaygı gibi psikolojik rahatsızlıklarda sizi rahatlatır. Bir çay kaşığı kurutulmuş mine çiçeğini bir su bardağı kaynamış suda kaynatıp içtiğinizde depresyon ve migren ağrılarınızı iyileştirir. Önümüzdeki soğuk günlere karşı bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek sizi bademcik iltihabı, soğuk algınlığı, öksürük sinüzit ve astım gibi kronik rahatsızlıklardan korur.

Adet sancıları ve kramplara iyi gelen mine çiçeği ayrıca iyi bir adet düzenleyicidir. Hamile kalma şansınızı yükselten mine çiçeği kadın sağlığı açısından etkili bir bitkidir. Kadın ve erkeklerdeki hormonları düzenleyen mine çiçeği menopozun daha rahat atlatılmasına da yardımcı olur.Yapılan araştırmalarda kanser riskini ortadan kaldırdığı da gözlenmiştir. Hastalıklardan korunmak için etkili temel bileşenleri içinde bulunduran mine çiçeği birçok mide rahatsızlıklarını da tedavi eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Geven Otu Nelere İyi Gelir

Geven Otu Nelere İyi Gelir geven otu HIV virüsünü yok eder cinsel yolla bulaşan hastalıkları tedavi eder akciğer kanserine iyi...

Kapat