Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu Besinlerle Sağlıklı Yaşayın…

Yeşilbiber özellikle C vitamini açısından oldukça zengindir. Bunun yanında kanamaları önler. Bronşit ve grip gibi hastalıklarda faydalıdır. Damar tıkanıklığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Eklem iltihaplanması, diş ve boğaz ağrıları, romatizma, sindirim sistemi bozuklukları gibi rahatsızlıklarda faydalıdır.

MEME KANSERİNE KİVİ
Lif açısından zengin olan kivi, bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır. Kabızlığı önler. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur. Kan basıncını dengeler. Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.

ASTIM İLACI KEÇİBOYNUZU
Nefes darlığına karşı etkili olan keçiboynuzu, bronşları açar, göğsü yumuşatır ve göğüs ağrısını azaltır. Balgamı ve öksürüğü keser. Astımda faydalıdır. Sinirleri rahatlatır. Özellikle çocukların zeka ve kemik gelişimini destekler. Hafızayı güçlendirir ve dikkati artırır. Kemik erimesini azaltır.
ROMATİZMAYA SIĞLA YAĞI
Sığla ağacından elde edilen sığla yağı yatıştırıcı özelliği nedeniyle özellikle romatizma ağrılarını azaltmakta etkilidir. Mikrop öldürücü etkisi ile özellikle uyuz ve mantar gibi deri hastalıklarında faydalıdır. Cildi yumuşatır ve rahatlatır. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Çiğnenirse dişetlerini güçlendirir.
MİDE DOSTU KANDİL ÇİÇEĞİ
Kandil çiçeği sindirim işlemini kolaylaştırır. Gastrit ve onikiparmak bağırsağı ülserlerinin tedavisinde yararlı olur. Kadınlarda aybaşını düzenler. Ağrıları hafifletir. Ayrıca antiseptiktir. Deride enfeksiyon ya da darbeyle oluşan yara, bere ve eziklerin iyileşmesinde etkili olur.
KUŞBURNU KURT DÜŞÜRÜR
Kuşburnu başta C vitamini olmak üzere bol miktarda vitamin ve mineral içeren çok besleyici bir besindir. Vücuda ve gözlere kuvvet verir. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Vücuttaki atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını düşürür. Kansere karşı koruyucudur.
GENÇLİK İKSİRİ KARADUT
Karadut kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitaminlerini içeren tadı ile görüntüsü ile harika bir şifalı bitkidir. Sürekli kendini yorgun hisseden kişiler için tam bir enerji deposudur. Antioksidan etkisiyle yaşlanmayı geciktirir,sabahları aç karnına yenen bir avuç karadut, bağırsak kurtlarının döker.
BÖBREĞE AYI ÜZÜMÜ
Trabzon Çayı olarak da bilinir. Mikrop Ayı Üzümü öldürücü etkisi ile özellikle idrar yollarındaki mikropları öldürür. Mesane ve böbrek iltihapları için faydalıdır. Aynı zamanda kabız edicidir. Gece altını ıslatmayı önlemeye yardımcı olur. Kanı temizler. Kolesterolü düşürür ve kalp krizi riskini azaltır.
KANAMALARA KARAHALİLE
Karahalile ishali keser. Hazmı kolaylaştırır. Yaraları iyileştirir. Basur kanamalarını ve şikayetlerini giderir.Başta mide ve bağırsaklar olmak üzere sindirim sistemindeki yara ve kanamalara iyi geldiği için ülserlilere faydalıdır.Kanamaları durdurmaya yardımcıdır.

Muzun İlginç Faydalarını Öğrenmek İçin Tıklayın…

Vibrant Produce

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hanımlar Bu Besinleri Tüketin…

Ev kadınları her gün bulaşık, çamaşır, temizlik, ütü, alışveriş, çocuk bakımı gibi yoğun enerji sarf edilen işler yapıyor. Tüm bunları...

Kapat