Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu Besinlerle Kendinizi Daha Genç Hissedin

1-Elma: Çözünebilir lif olan pektin içeren elma, sindirimi düzenlerken içerisinde flavanoidler de karaciğere destek sağlar. Vücudu temizleyen ve kolay ulaşılabilen bir meyvedir.

2-Zerdeçal: Zerdeçala sarı rengini veren madde karaciğer ve sindirim sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçların büyük bir kısmının içinde bulunur.

3-Enginar: Enginar hem oldukça lezzetli hem de faydalı bir bitkidir. Karaciğeri temizlediği bilinir ve özellikle karaciğer değerleri yüksek kişilere önerilir. Ayrıca böbreklere de faydalıdır.

4-Sarımsak: Detoks denilince akla gelen bir diğer besin ise sarımsaktır. Pek çok sorunda olduğu gibi vücudun arındırılması konusunda da oldukça etkilidir. Özellikle mikropların yok edilmesi ve zehirli maddelerin ortadan kaldırılmasında büyük yardımcıdır.

5-Limon: Limonun faydalarını her seferinde tekrar dile getiriyor. Detoks etkisiyle ün yapmış bir meyve olan limon , su ile karıştırılarak sabahları tüketildiğinde vücudu temizler ve besinlerin asit düzeyini dengeler.

6-Keten Tohumu: Keten tohumu, vücudu zehirli maddelerden arındırmada çok etkilidir. Sindirim sistemini ve bağırsakları temizlerken Omega- 3 yağ asidi desteği de sağlar. Her sabah 1 kaşık öğütülmüş keten tohumunu limonlu suya karıştırarak içebilirsiniz.

7-Buğday Çimi: Özellikle karaciğeri temizleyen ve içeriğindeki etken maddeler sayesinde tüm gün kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayan buğday çimi, kan şekerini de düşürür.

8-Brokoli filizi: Brokoli, sebzeler arasında en faydalılardan biridir. Ancak filizlerinin kendisinden çok daha faydalı olduğu söylenmektedir. Vücudu temizleyen bir bitki olarak bilinen brokoli filizlerini salatanıza veya yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

9-Karahindiba: Karahindiba, düzensiz beslenen kişiler için muhteşem bir temizleyicidir. Mineral ve vitamin açısından çok zengin olan bu bitki, bol miktarda antioksidan içerir, sindirim sistemi ve karaciğeri temizler. Salataya ekleyerek tüketebilirsiniz.
10-Pancar: B3, B6 ve beta karoten deposu olan pancar, demir, magnezyum, çinko ve kalsiyum açısından da oldukça zengindir. Özellikle karaciğer için de faydalı olan bu besin, vücudun temizlemesini sağlar. Karaciğerin zehirli maddeleri yok etmesi için pancar destek sağlar. Pancarın içerisindeki lif, sindirimi rahatlatır ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Bitkiler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bu Yiyeceklerin Antibiyotik Özelliği Var Kesinlikle Tüketin

1-Yeşil Çay:Tıp araştırmacıları yeşil çayın içerisinde bulunan bazı bileşiklerin vücuda zarar vermeyen antibiyotik özellik gösterdiğini

Kapat