Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bu Ağaç Size İyi Gelecek

Mabet Ağacı Nedir, Nelere İyi Gelir ?

Ginkgo biloba bilinen adıyla mabet ağacı, Eski Çinliler tarafından keşfedildiği belirtilen gingko biloba, 5000 yıldır alternatif Çin tıbbında yaygın olarak kullanılmaktadır. Beyin sağlığına önemli katkılarda bulunan gingko biloba, bu nedenle beyin ağacı olarak da bilinmektedir. Gingko biloba ağacının yapraklarında bulunan bazı etken maddeler hafızayı ve diğer zihinsel fonksiyonları geliştirmektedir. Çin’de keşfedildikten sonra Avrupa, Almanya ve dünyanın diğer bölgelerine yayılarak popülaritesini arttırdı.

Kalbinize de Cildinize de İyi Geliyor

Mineral ve bileşen içeren gingko biloba yapraklarında 40 farklı bileşen bulunmaktadır. İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde kalp sağlığından cilt sağlığına kadar pek çok alanda fayda sağlar. Sağlığın pek çok alanında fayda sağlayan gingko biloba hakkındaki bilimsel çalışmalar halen devam etmektedir. Piyasada gingko biloba kapsülü, gingko biloba çayı ve gingko biloba tabletleri yaygın olarak bulunmaktadır. Eczacılıkta yaygın olarak kullanılan ginkgo biloba, beyin ağacı olarak da bilinmektedir.

Kendine Özgü Bir Ağaçtır

Ginkgo Biloba (Mabet ağacı), günümüzde varlığını sürdüren hiçbir yakın türü veya benzeri bulunmayan, tamamıyla kendine özgü bir ağaçtır. Bilinen yaşayan fosil türlerinin en iyi örneklerinden biridir. Ginkgo biloba, açık tohumlular olarak anılan, başka bir deyişle tohumları bir meyve tarafından koruma altında olmayan bir ağaç türüdür. Ginkgo yapraklarının özü flavonoid glükozidleri içermektedir ve ginkgolidler (Ginkgo özü bazlı ürünler) eczacılıkta giderek daha yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Hafızanızı Güçlendirir

Mevcut bilimsel araştırmalar Alzahimer (Hafıza Kaybı, Unutkanlık) rahatsızlıklarında, hafıza güçlendirmede, başdönmesini önlemede ve zihinsel konstantrasyon arttırmada gingko özünün mutlak yararları bulunduğuna işaret etmekte olup, olası diğer faydalarına ilişkin çalışmalar sürmektedir.Fareler üzerinde yapılan yeni bir araştırma Cep telefonlarının beyine yaymış olduğu dalgalara karşı Ginkgo Biloba’nın faydası olduğu deneyler sonucu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda Hiroşima ve Nagasaki’de bile Ginkgo Biloba ağaçları ayakta kalmıştır.

Öksürük Ve Balgam Tedavisinde Etkili

Ginkgo enerji içeceklerine sıklıkla katılmakta ise de, maliyeti nedeniyle içeceklerde kullanılan oran çok düşük kalmakta, dikkate değer bir etki yaratmamaktadır. Enerji içecekleri etiketlerinde bazen anılan ginkgo bağlantılı yararlar, genellikle plasebo etkisinden ibarettir. İleri yaşlardaki insanların kullanması tavsiye edilir. Öksürük ve balgam tedavisinde fayda sağlar. Beyin ödemini azaltır. Unutkanlığa iyi gelir. Beyne giden kan akımını arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Grip ve soğuk algınlığı tedavisinde fayda sağlar.

Vücut Direncini Arttırır

Tiroid bezinin düzenli çalışmasını sağlar. Enerji verir. Vücut direncini artırır. Vitiligo hastalığını durdurur. Kan şekerini dengeler. İktidarsızlık problemine iyi gelir. Filaria cinsi kıl kurdunun dışarı atılmasına yardımcı olur. Zihni açar ve öğrenme yeteneğini arttırır. Metabolizmayı hızlandırır. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Kemoterapinin etkilerini azaltır. Kulak çınlaması tedavisinde fayda sağlayabilir.  Doğal antioksidandır ve serbest radikallerin hücreler üzerindeki tahribatını engeller. Bunama belirtilerini azaltır. Felç sonrası iyileşmeyi hızlandırır. İşitme kaybını azaltır.

Ginkgo Biloba Çayı Nasıl Yapılır ?

Ginkgo Biloba çayının yapımı oldukça basittir. İsterseniz marketten alınan Ginkgo Biloba bitkisini poşet çay niyetine sıcak suda demlersiniz, isterseniz de Ginkgo Biloba bitkisini alıp evde sıcak suyun içerisinde doğal olarak yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise Ginkgo Biloba çayı hazırlanırken demleme süresi en fazla 5 dakika olmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Beyin Sağlığınız İçin Tüketin

Ceviz Suyunun Saymakla Bitmeyen Faydaları Faydaları saymakla bitmeyen Ceviz Suyunun yararları merakla araştırılıyor. En çok tercih edilenler arasında yer alan...

Kapat