Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Brüksel Lahanası Cinselliğe İyi Geliyor

brüksel lahanası cinsel gücü artırır mı brüksel lahanası kısırlığı önler mi brüksel lahanası doğurganlığa faydalı mı brüksel lahanası kansızlığa iyi gelir mi

Latincesi: Gemmifera dır.Ülkemizin güney illerinde tarımı yapılmakta olup,lahanaya benzer ceviz büyüklüğünde yeşil bir bitkidir.yemeklerde ve salatalarda kullanılır. vitamin ve folik asit bakımından zengindir.

1-Brüksel lahanası bol miktarda folik asit ihtiva ettiğinden hem erkeklerde hem de kadınlarda üreme sistemini destekleyerek sperm sayısını ve kalitesini artırmaktadır.

Brüksel Lahanası Kolesterolü düşürür

2-Gebelik için folik asidin önemi araştırmalar neticesinde anlaşılmış dır,Brüksel lahanası folik asidin dışında vitamin deposudur.Düşük riskini azaltır,vücuttaki fazla hormonların atılmasını sağlar,doğurganlığı destekler.
3-Kolesterolü düşürür.

Bruksel Lahanasi Yüksek tansiyonu düşürür

FAYDALARI:  Yüksek tansiyonu düşürür ve tansiyonu dengede tutar. Kalp krizi ve kalp hastalıkları riskini en aza indirir. Katarakt oluşumunu önler. Prostat, rahim, kolon, mide ve akciğer kanseri riskini azaltır. Kansızlığı önler ve kan yapar.

Bruksel lahanasi akciğer kanseri riskini azaltır

Hamilelikte tüketildiği zaman bebeğin zeka gelişimine katkı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki  zararlı serbest oksijen radikallerini yok ederek, vücudu zararlı serbest radikallere karşı korur. Alzheimer hastalığını önlemede yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler. Kabızlığı önler. İdrar söktürücüdür. Kolesterolü düşürür. Kemikleri güçlendirir.

Brüksel lahanası Kemikleri güçlendirir

Erkeklerde spermleri artırmaya, bayanlarda ise hamileliği kolaylaştırmaya yardımcı olur. Diş ve diş etini korur. Düşük kalorili bir besin olduğu için diyet listenize ekleyebilirsiniz. Doğurganlığı destekler, düşük riskini azaltır. Brüksel lahanası bol miktarda folik asit ihtiva ettiğinden hem erkeklerde hem de kadınlarda üreme sistemini destekleyerek sperm sayısını ve kalitesini artırmaktadır.

bruksel lahanasi Kansızlığı önler

 

Konu Aramaları:

brüksel lahanası faydaları,bruksel lahanasinin faydalari,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ak Darı Otunun Faydaları (Beyini Güçlendiriyor)

ak darının faydaları beyini güçlendiren bitkiler...

Kapat