Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Boğaz Ağrısına, Bademcik Ve Ağız Yaralarına İyi Geliyor

 ayı kulağı otu nedir neye iyi gelir ayı kulağının faydaları nelerdir ayı kulağı çayı tutya çiçeği nedir yıldız çiçeği ayı kulağı mı dır ayı kulağı urlara iyi gelir mi…

Latince İsmi; Astertripolium olup,Ülkemizde park ve bahçelerde yetiştirildiği gibi, yabani olarak ormanlarda ve dağ eteklerinde de yetişir. Sulak araziyi sever. Tohum, yumru ve soğandan elde edilen çok yıllık bir çiçektir. Güle benzeyen birkaç rengi vardır. Katmerli ve düz olur. Yaprakları dikenli ve uzuncadır. Haziran ve Temmuz aylarında çiçek açar. Halk arasında Yıldız Çiçeği, Tutya çiçeği, bahar otu, Felç otu, gibi isimlerle de bilinir. Yaprağı ve çiçeği kullanılır.

Ayı Kulağı Ağız Yaralarına iyi gelir mi

FAYDALARI: Şişliğe, çıban ve urlara, memede süt düğümlenmesi ve şişliğine, mide sancıları ve bozukluğuna, boğaz ağrısı, bademcik ve ağız yaralarına, bebeklerdeki karın ağrılarına, incinmeden ve darbeden kaynaklanan şişlik ve eziklere, yumurtalık ve hayâlardaki şişliklere ve sancılarda kullanılır.

Ayı Kulağı badmciğe iyi gelir mi

Romatizma ve kramplara iyi gelir. Yakı yapılarak meme urlarında, İncinmeden meydana gelen şişliklerde, gözde diğer organlardaki şişliklerde kullanılırsa şişleri hemen indirir.Öz suyu, su ile karıştırılıp içilirse Boğaz ağrısına mide bozukluklarına iyi gelir. Bebeklerin karın ağrısına çok faydalıdır.

Ayı Kulağı Şişlikleri Giderir mi

ÇAYI: Çiçekleri çay gibi demlenerek içilir. Suyu ile gargara yapılır. Lapası ezik, darbe ve şişliklere sarılır.

Ayı Kulağı Yıldız Çiçeğimidir

Konu Aramaları:

Bogaz sisligine cira suyu iyi gelirmi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Adet Söktürür Mesane İltihabını Kurutur

ayı gülü nedir nelere faydalıdır ayı gülü şakayık mı dır ayı gülü saraya iyi gelir mi ayı gülü mesane iltihabına...

Kapat