Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Böbrek Rahatsızlığına ve Prostata İyi Gelir

gilaboru nedir nelere iyi gelir böbrek taşı düşüren meyveler mesane kumu döken bitkiler gilaboru prostata iyi gelir mi safra kesesi iltihabına iyi gelen meyveler gilaboru meyvesi…

Böbrek Rahatsızlığına ve Prostata İyi Gelir Ülkemizde İç Anadolu Bölgesinde Özellikle kabatokya da yetişen Gilaburu, sonbahar aylarında toplanıp salamura suda bekletildikten sonra tüketilen faydalı bir meyvedir. Suyu sıkılarak içilebilir. Gilaboru suyu, böbrek ve mesane taşlarını ve safra taşlarını kimyasal yolla küçültebilir. Taş problemi olan hastalar günlük bir iki bardak, içerek çok fazla zorlamadan aşırı bir yükleme yapılmadan tüketebilirler.

Gilaboru böbrek taına iyi gelirrmi

C vitamini içeriği ve antioksidan içeriği yüksektir. Aynı zamanda antioksidan içeriği nedeniyle birçok kanser türüne karşı koruyuculuk sağlayabilir. Gilaboru meyvesi veya ağacının kabuğu kaynatılıp içilirse kas krampları ve spazmlarının büyük oranda rahatlatıldığı görülür.

Gilaboru çayı Zayıflatırmı

Dolayısı ile yeni doğum yapmış anneler, krampları ve spazmları rahatlatmak amacı ile Gilaboru ağacı kabuğunu kaynatıp içebilirler. Ancak, salamuradan çıkartılan Gilaboru sıkıldıktan sonra en geç bir gün içerisinde tüketilmelidir.

Gilaboru İdarar Söktürürmü

FAYDALARI: Gilaburu çayı ile kilo vermek mümkündür. Gilaburu yaşlanmayı önlüyor. Tam bir böbrek dostu olan gilaburu meyvesi içeriğindeki asitler nedeniyle anti kanserojen ve antioksidan özelliğe sahiptir. Antioksidanlar, vücutta serbest radikalleri bağlayarak, sağlığa zararlı birçok olumsuz etkiyi durdurur.

Gilaboru Mesane Kumunu söktürürmü

 

 

Ayrıca bu özelliği nedeniyle gilaburu çayı, yaşlanmayı geciktirici, mutasyonu engelleyici, kanseri durdurucu ve kolesterolü düşürücü etkiye sahiptir.Gilaburu bitkisinin Portakaldan 10 kat daha fazla C vitamini içerdiği bilinmektedir.Sağlığa sayısız faydası olan bu bitkinin diğer faydalarını ise şöyle sıralanıyor…

Gilaboru Nedir Nelere iyi Gelir

İdrar söktürür. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kabızlığı giderir. Kas gerilimini azaltır ve spazmları engeller. Adet zorluğu ve düzensizliğine karşı etkilidir. İdrar yolu hastalıkları ve prostata karşı faydalıdır. İdrar kanalındaki iltihaplanmaları temizler. Gece ve gündüz sık tuvalete çıkmayı azaltır. Sakinleştirici etkileri ile spazmları çözer ve uykusuzluğa iyi gelir.

Glaboru Gençleştiriyormu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Spazm Çözer Uyutur Öksürüğe Astıma İyi Gelir

boru çiçeği nelere iyi gelir boru çiçeği astıma iyi gelir mi boru çiçeği uyutucu mu larenjite iyi gelen bitkiler öksürüğü...

Kapat