Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bitki Çayları Zamanında Ve Kararında İçilirse Faydalıdır

şifalı bitkiler ilginç bitkiler doğal çözüm cinselliğe iyi gelen bitkiler hamileliği önleyen besinler fındığın faydaları cevizin faydaları…

Kilo verme amacıyla tüketilen bitki çaylarının sağlık yönünden doğru kullanımının önemli olduğu Diyetisyen ve tıp çevrelerince önemli olduğu belirtildi. Günde bir ile üç fincan arasında bitki çayı içilmesi sağlık için yararlıdır. Ancak hazırlama aşamasında bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Bazı bitkiler için demlenme süresi dahi önemlidir.Yanlış demlenen bitki çayları yarardan çok zarar verebilir.Bazı bitkisel çaylarının amacının kullanıcıda bağırsakları çalıştırıcı,idrar söktürücü ve terlemeyi artırıcı etki sağlar.Yapılan araştırmalarda bitkisel zayıflama çayının bileşenine en fazla giren bitkinin laksatif etki amacı ile kullanılan sinamaki otu olduğu belirlenmiştir.Uzun süre sinamaki otu kullananlarda kas zayıflığı,tetani,kansızlık,yağlı dışkı.mide bağırsak kanamaları,baş dönmesi, çarpıntı,pankreas işlev bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.
Bitki çaylarında bulunan flavonoidler gibi antioksidan maddelerin bazı yararları ola bilir.Ayrıca bazı bitkisel çaylar metebolizmayı hızlandırabilir,ancak unutulmaması gereken aşrı tüketildiğinde bitkisel çayların da zararlı etkilere sebep olabileceği bilinmelidir. Bilinçsizce tüketimden kaçınmalıdır.

Bitkikurdu.com

çayların faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kahvaltıların Vazgeçilmezi Ömrünüzü Uzatıyor

şifalı bitkiler ilginç bitkiler doğal çözüm cinselliğe iyi gelen bitkiler hamileliğe zararlı besinler meyvelerin faydaları sebzelerin faydaları...

Kapat