Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Binbir Derde Deva Oluyor,Sarımsağın Neler Yaptığına İnanamayacaksınız

Binlerce yıldır doğal antibiyotik olarak kullanılan ve bilinen ,sarımsak hastalıkları bir bir kovalıyor. Uzmanlar kokusu nedeniyle çok tercih edilmeyen sarımsağın, bol bol tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.Genç yaşlı herkesin beslenme programına eklemesinin nezleden kansere kadar birçok hastalıktan koruyacağını belirten uzmanlar bu kokulu şifanın faydalarını şöyle anlatıyor…

KALBE FAYDALI

Araştırmalar sarımsağın kalp hastalığını önlemeye yardımcı olacağını gösteriyor.Sarımsak damar sertliğini yüzde 7-8 arasında azaltıyor.Yapılan bir araştırmada 4 yıl boyunca günlük 900 mg sarımsak tozu alan insanlarda damar sertliği yavaşladığını söyleyen uzmanlar sarımsağın aynı zamanda kalp krizi ve felçleri önlemeye yardımcı olabilecek bir kan inceltici görevi gördüğünü belirtiyor.

TANSİYONU DÜŞÜRÜR

Sarımsağa kokusunu veren alliin adlı bileşen damarların daralmasına ve dolayısıyla kan basıncının yükselmesine neden olan hormonu baskılar.Ayrıca kan inceltici özelliği ile kan dolaşımını kolaylaştırarak tansiyonun normal seviyelerde kalmasına yardımcı olur.Ayrıca hipertansiyon tedavisi için düzenli ilaç kullanıyorsanız, sarımsak tüketmeden önce doktorunuza danışmalısınız.

KANSER RİSKİNİ AZALTIR

Çeşitli araştırmalarda düzenli olarak çiğ veya az pişmiş sarımsak tüketmenin kolon ve mide kanseri başta olmak üzere kanser türlerine yakalanma riskini önemli oranda azalttığı belirlenmiştir.Ayrıca sarımsağın kolorektal kanser riskini de yüzde 30 daha aza düşürüyor.
Sarımsak demir deposudur

1-Yapılan yeni bir araştırma, sarımsağın demirin vücut tarafından metabolize edilmesine yardımcı olduğunu ortaya koydu.
2-Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarımsak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır
3-İdrar yollarında taş oluşumunu engelliyor.
4-Vücudu sivrisinek ve haşerelerden koruyor.
5-Kabızlığı önlemede etkilidir.
6-Saç dökülmesini yavaşlatıyor.
7-Sesi güzelleştiriyor.
8-Yara ve çıbanları iyileştiriyor.
9-Krampları yok ediyor.

CİNSEL HAYATI RENKLENDİRİR

Antioksidan zengini sarımsak vücudu hücre hasarına karşı korurken, afrodizyak etkisiyle de cinsel hayatı renklendiriyor. Özellikle cinsel performansı düşenlere önerilen sarımsak, kötü kokusuna rağmen etkili çözüm sunuyor.Uzmanlar, sarımsağın kokusunu gidermek isteyenlere de 4 dal maydanozu çiğ olarak tüketmelerini öneriyor.Afrodizyak etkisiyle güç veren sarımsağın sağlığa olan diğer faydaları ise şöyle: Sarımsak, atardamar kireçlenmesine karşı iyi gelir. Yaraları ve çıbanları iyileştirme özelliği taşımaktadır. Krampları geçirir. Sesi güzelleştirir. Saç dökülmesini önler

NASIL TÜKETİLMELİ?Beslenme uzmanları sarımsağın faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için çiğ tüketilmesini öneriyor. Ancak çiğ sarımsak yemeyi sevmiyorsanız, yaptığınız yemeği ocaktan almadan önce birkaç dilimlenmiş sarımsak atabilirsiniz.

ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİK TAŞIR:Sarımsak bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıkların iyileşme süresini hızlandırır.Sarımsak tek başına bakterilerden kurtulmanızı sağlamasada vücudun bakterilere verdiği tepkiyi güçlendirir ve koruma mekanizmasına destek olabilir.

qhd

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bayanlar Güzelliğe Giden Doğal Adımları Takip Edin

Saç dökülmesi, tırnaklarda kırılmalar, cilt kuruluğu; kadınların yakındığı problemler arasında en sık

Kapat