Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Beyin Sağlığınız İçin Tüketin

Ceviz Suyunun Saymakla Bitmeyen Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen Ceviz Suyunun yararları merakla araştırılıyor. En çok tercih edilenler arasında yer alan Ceviz suyu ne için kullanılır neye yarar ? Ceviz suyu, çok bilinmese de faydası oldukça fazla olan bir içecektir. Ceviz suyu düzenli olarak tüketildiğinde kan şekerini dengelediği gibi aynı zamanda sancılı bir dönem olan adet döneminin daha rahat geçmesine de yardımcı olmaktadır. Ceviz de olduğu gibi ceviz suyu da aynı şekilde beyin sağlığı için ciddi derece faydalıdır. Alzheimer riskini azaltmaktadır.

Kilo Vermenize Yardımcı Oluyor

Bu faydalar arasında en dikkat çekici olanı ise kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Düzenli olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandıran ceviz suyu kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Diyet yapan kişilerin diyet listelerinin çoğunda ara öğünlerde ceviz veya ceviz suyu bulunmaktadır. Yağ yakımınım da hızlandırdığı için kilo vermek isteyenler mutlaka tüketmesi gereken bir besindir ve içecektir.

Kalp Krizi Riskini Azaltır

İçeriğinde barındırdığı Omega-3, yağ asitleri ve magnezyum sayesinde kalp krizi riskini azaltmaktadır. Bunun yanı sıra ise kalp ve damar sağlığını koruyarak kolesterole iyi gelmektedir. Tiroit sorununa karşı da iyi gelmektedir. Düzenli olarak ceviz suyu içmek, tiroitleri düzene sokmaktadır. Gün içinde çok fazla kendinizi bitkin, halsiz ve yorgun hissediyorsanız mutlaka cevizin ve ceviz suyunun mucize etkilerinden faydalanmalısınız.

Hamilelere Güç Veriyor

Ceviz suyunun, hamileler için faydaları da bulunmaktadır. Kilo almayı önleyen ceviz suyu aynı zamanda anne adayının ihtiyaç duyduğu folik asidi karşılamaktadır. Oldukça da vitaminli olan ceviz suyu hamile annelere güç ve direnç kazandırmaktadır. Aynı zamanda emziren annelerin, ceviz suyu içmesi hâlinde ceviz suyunun faydaları süt yolu ile bebeğe geçmektedir.

Ceviz Suyu Nasıl Elde Edilir ?

Ceviz Suyuna sahip olmak, oldukça zahmetsiz bir işlem olup, Bunun için bir miktar taze cevize ihtiyacınız olacak.
Kabuksuz ve kavrulmamış olarak tercih edilmesi gereken bu cevizleri, bir Kâsenin ya da bardağın içerisine doldurun. Avuç içi kadar ceviz yeterli olacaktır. Daha sonrasında ise üzerine oda sıcaklığında temiz içme suyu ilave edin.

Ceviz Suyu Nasıl Kullanılmalıdır ?

Bu su ve ceviz suyu karışımını bir gece boyunca, yani yaklaşık 8 ila 12 saat arasında dinlenmeye bırakın. Sabah uyandığınızda ceviz suyunuz hazır!Bir kişi için bir avuç cevize bir bardak su yeterli olacaktır. Oranı arttırmak isterseniz, sayıları ikiye katlamanız yeterli olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İştahınızı Arttıran Bitki

Kişniş Nedir, Nelere İyi Gelir ? Maydanozgiller familyasından olan kişniş; 30-80 cm boyunda bir bitkidir ve kendine has kokuya sahiptir....

Kapat