Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bayanlar Menopoz Dönemini Aslan Pençesiyle Atlatın

Kadınların sancılı dönemi menopozu dert olmaktan çıkıyor. Uzmanlar, mucizevi bitkiler ile hazırlanan çay kürleri sayesinde sancılardan ve sıkıntılılardan kurtulmanın mümkün olduğunu belirtiyor

Menopoz, kadın yaşamında genellikle 45 yaşlarında başlayan, çeşitli organik ve psikolojik belirtiler gösteren döneme deniyor. Bu dönemde adetler kesiliyor. Sıcak basmaları, aşırı kanamalar, depresyon ve genel durum bozukluğunu belirebiliyor. Menopoz da kadının üreme kabiliyeti yok olduğu halde, cinsel istek ve aktivite azalma olmuyor. Uzmanlar, menopozdaki depresyon vakaları ve adet kesilmeden sonra görülebilecek kanama, durumunda, mutlaka uzman bir doktora danışmakta fayda olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra mucizevi bitkilerle de bu dönemin rahatça geçirilebileceğini belirten uzmanlar kadınlar için şu önerileri sıralıyor:

1-Bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslanpençesi katın. Demlenmesi için bir süre bekleyin. Akşamları yatmadan önce veya sıkıntılı hallerde süzüp için.

2-Kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı pelin katın. Demlenmesi için bir süre bekleyin. Yatmadan önce veya bir fincan süzüp için.

3-Akşamları yatmadan önce veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katın. Demlendikten sonra süzüp için.

4-Bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kekik atın. Demlenmesi için bir süre bekleyin. Yatmadan önce için.

5-Akşamları yatmadan veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı bin bir delik otu katın. Demlenmesi için kısa bir süre bekleyin. Sonra süzüp için.

6*Kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya çiçeği katın. Demlendikten sonra için.

7-Bir çay kaşığı ada çayını kaynar suya katın. Akşamları yatmadan önce veya sıkıntılı hallerde bir için.

8-Akşamları yatmadan önce veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şamdan çiçeği katın. Demlendikten sonra süzüp için.

9-Sıkıntılı hallerde bir su bardağı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı melek otu katın. Demlendikten sonra bir gece bekletin. Daha sonra süzüp gün içinde aralıklarla için.

10-Akşamları yatmadan önce veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katın. Kısa bir süre demlenmesini bekleyin. Süzdükten sonra için.

11-Akşamları yatmadan önce bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynülbakar (dağ öküzgözü ) katın. Demlenmesi için kısa bir süre sonra süzülerek içilir. Doktor kontrolü ve tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmiyor. n Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer silme yemek kaşığı atkuyruğu, ısırgan otu, civanperçemi ve çoban çantası katın. Kaynatılmasının ardından süzün. Günde üç öğün birer çay fincanı için.

12-Sıkıntılı hallerde bir su bardağı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kıyılmış kokulu yapışkan otu katın. Bir gece bekletin. Daha sonra süzüp gün içinde aralıklarla için.

13-Akşamları yatmadan önce veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katın. Demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüp için.

MENOPOZ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Argan Yağı Mucizesi

  Argan Yağı Mucizesi: Argan meyvesi nerede yetişir Argan yağı nasıl yapılır Argan yağı cilde iyi gelir mi doğum çatlaklarına...

Kapat