Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Azgın Teke Otu İktidarsızlığa İsteksizliğe İyi Geliyor

Azgın Teke Otu İktidarsızlığa İsteksizliğe İyi Geliyor

Azgın teke otu iktidarsızlığa sertleşme sorununa isteksizliğe cinsel hayatın monotonlaşmasına iyi gelir hafızayı kuvvetlendirir kemik kırılmalarını ve yağlanmayı önler 

Uzak doğu’da yetişen bir bitki olan epimedyum, içerdiği bir takım bileşenler sayesinde evli olan çiftlere, çocuk sahibi olmak isteyenlere veya cinsel yaşamı monotonlaşanlara alternatif tıp uzmanları tarafından şiddetle tavsiye ediliyor. Azgın teke otu (Epimedium), kadıntuzluğugiller (Berberidaceae) ailesinin Epimedium cinsinden 60’dan fazla tür içeren bitkilerin ortak adıdır. Bazı türleri; Çin başta olmak üzere Asya ve Avrupa’da görülmektedir. Sert iklim koşullarına dayanıklı bir bitkidir. Azgın teke otunun ( epimedyum ) etken maddeleri flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir.

Kurutulmuş yapraklarında % 3 oranında icariin adlı madde içerir. Azgın teke otu, keşiş külahı gibi adlar ile de bilinir. Geleneksel şifacılık da çeşitli amaçlar için kullanılsa da daha çok afrodizyak etkileri yönünden bilinir ve bu maksatla piyasada macunu bulunur. Bu macun; epimedium macun, emipmedyunlu macun ya da azgın teke otu macunu olarak bilinir. İşte Türkiye’de azgın teke otu olarak bilinen ”epimedium” bitkisinin cinsel yaşama etkileri. epimedyumlu macun’un cinsel performansı ciddi derecede arttırdığı gözlemlenmiştir. Viagra benzeri bir etki gösteren bu durum; duyusal sinirleri özellikle genital bölgeyi uyararak sperm üretimini arttırması şeklinde tarif edilmektedir.

Türkiye ‘de azgın teke otu adı altında bilinen ”epimedium” bitkisi, birçok kişi tarafından cinsel gücü arttırmak amaçlı kullanılmaktadır. Bu bitkinin hikayesi eski çağlardan beri günümüze kadar ulaşmıştır. Çin’de soyu tükenmek üzere olan bir ailenin kullanıp çocuk sahibi olması sonucunda ”azgın teke otu” adıyla günümüze kadar ulaşmıştır. Azgın teke otu ”epimedium” bitkisi cinsel alamda birçok fayda sağlıyor. Çocuk sahibi olmayı sağlamasının yanı sıra cinsel anlamda birçok yararı bulunmaktadır.

FAYDALARI: İktidarsızlık sorununa iyi geliyor ve kısa sürede sertleşmenin gerçekleşmesini sağlıyor. Uzun süreli beraberliklerde meydana gelen cinsel anlamda monotonlaşmanın önüne geçerek, seks hayatınızın canlanmasına yardımcı oluyor. Cinsel birleşme sırasında stres ve korku yaparak ereksiyon olamama problemini kısa sürede azaltıyor. Ayrıca; Azgın teke otu kalp damarlarını genişletmekte ve bu sayede kanın akış hızını arttırmaktadır. Bilim adamlarına göre; epimedyum ( azgın teke otu ), hafıza ve konsantrasyonu da arttırıcı etkileri bulunmaktadır. Epimedium kullanılarak yapılan hayvan araştırmalarında, bu bitkinin kemik kırılmalarını azalttığı, kas yoğunluğunu arttırdığı ve vücut yağlanmasını önlediği ortaya çıkmıştır.

Bu etkilerin; epimedyum bitkisinin aşırı kortizol düzeyini aşağı indirgemesinden kaynaklandığı düşünülmüştür. Ayrıca cinsel yaşamında bir problem olmayan ancak cinsel yaşamını daha güçlü ve daha da yüksek hale getirmek isteyen, cinsel bakımdan sağlıklı gözükenler de rahatlıkla kullanabildiği söyleniyor. Epimedyum Macununu Kimler Kullanmalı Bileşiminde epimedyum yani azgın teke otu olan bir karışımdır. Bu macun piyasa genel olarak; Sertleşme süresinin az olması. Cinsel isteksizliği olanlar. Erken boşalma sorunu olanlar.

Cinsel birleşme sırasında stres ve korku yaparak erekte olamayanlar. Cinsel ilişki sayısında yetersiz olanlar. Cinsel ilişki süresinde yetersiz olanlar. Sperm sayısı eksik olanlar.Yaşı ilerlemiş olanlar için gibi erkeklerin cinsel sorunların çözümünde kullanılır. Epimedyumlu Macun Kullanımı Epimedyumlu macun’un 35-40 dakikada etki gösterdiği iddia edilmektedir. Yatmadan yarım saat önce 1(bir) tatlı kaşığı kullanılması tavsiye edilmektedir. Kullanım miktarı kişiden kişiye ve bünyeden bünyeye değişmektedir. Kullanım için uzman tavsiyesi almanız daha uygundur.

Epimedyumlu macun içeriği : İçeriğinde; Azgın teke otu ( keşiş külahı ), keçi boynuzu, zencefil, havlıcan, demirdikeni, ginseng, ginkdo biloba, arı sütü, soya unu, bal, dut şurubu, glikoz şurubu, polen vs. gibi maddeler bulunabilir. Bu sebeple; bu maddelerden birisine alerjiniz varsa kullanmamanız önerilir. Ayrıca; gerek epimedyum bitkisini gerekse epimedyumlu macunu uzun süreli kullanmak için doktor tavsiyesine başvurmanız gerekmektedir.

UYARI: Azgın teke otu alerjiye neden olabilir. Kan damarlarını gevşettiği ve kan akışını hızlandırdığı için; yüksek dozlarda alımı; aşırı uyarılma ile birlikte kalp hızının artması, çarpıntı durumları ortaya çıkar. ( Kalp ritminde sorun olanlar, taşikardi hastaları ve kalp sorunu bulunanların doktor tavsiyesine başvurmaları önerilir. ) Kanı hızlandırmasından dolayı, epimedyumlu macun kalp hastaları ve diyabet hastalarına önerilmemektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Büyüyü Ve Nazarı Kovan Gizemli Ot

Büyüyü Ve Nazarı Kovan Gizemli Ot nazar otu büyüyü bozar nazarı giderir nefes darlığına iyi gelir cinsel gücü artırır afrodizyak...

Kapat