Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ayvanın Faydaları

ayvanın faydaları damara iyi gelen bitkiler ciğere ve karaciğere iyi gelen bitkiler boğaz ağrısını geçiren bitkiler kalbi güçlendiren bitkiler dişlere iyi gelen bitkiler yorgunluğu önleyen bitkiler mideye ve bağırsaklara iyi gelen bitkiler sakinleştiren bitkiler…

Latincesi:Quince,Coing,Cydonia vulgaris. Gibi isimlerle bilinir.Her Ülkede ve her yerde yetişir.Yaprakları,çiçekleri ve meyveleri kullanılır.

1-Damar sertliğine,Karaciğer tembelliğine iyi gelir,ayva kurusunun suda bekletilmesi ile elde edilen şurupla gargara yapılırsa boğaz ağrısını geçirir.Reçel ve kompostosu çocuk ishallerini geçirir.

2-Kalbi güçlendirir,ağız kokusunu giderir.ağız içinde oluşan yaralara tedavi eder.Dişleri temizler,ayva yaprağından yapılan çay kalp ağrılarına iyi gelir sakinleştirir.Mideye ve bağırsaklara kuvvet verir.tansiyonu düşürür.Yorgunluğu ve bitkinliği önler,varise iyi gelir.

3-Vereme,bronşite,öksürüğe faydalıdır.Safrayı tedavi eder.Ayva kabuğunun ve çekirdeğinin kaynatılıp içilmesi halinde idrar yolu iltihaplarına çok faydalıdır.Pişirilmiş ayva böbrek ve mide ağrılarına iyi gelir,mide bulantısı ve mide ülseri olanlara yararlıdır.

 

4-Çok tüketilmemelidir,Kabızlık yapar yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar için tehlikelidir.Pişirilerek veya kompostosu yapılarak tüketilmelidir.

ayvanın faydaları nelerdir cinselliğe çok iyi gelen bitkiler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ayrık Otunun Faydaları

ayrık otu nedir iltahapa iyi gelen bitkiler vücudu kuvvetlendiren bitkiler kanı temizleyen bitkiler...

Kapat