Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Aynısefa Yağı Nasıl Yapılır Nelere İyi Gelir

Aynısefa Yağı Nasıl Yapılır Nelere İyi Gelir;

Aynısefa bitkisinden elde edilen yağın birçok bitkisel yağlar da olduğu gibi faydaları vardır. Bu yağ sayesinde hem vücudunuza masaj yapabilirsiniz hem de birçok cilt probleminize çözüm bulabilirsiniz. Öyle ki bu yağ sayesinde birçok insanın cildinde tıbbi ilaçlarla bile iyileştirilemeyen sorunları kolaylıkla tedavi edilmiştir. Bu yağı genç yaşlı, küçük büyük, kadın erkek herkes kullanmaktadır. Fakat bu kullanımlarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey doz miktarı ve kullanım şeklidir.

Bu yağ genel olarak ağızdan kullanılmaz. Cilde masaj yöntemi ile uygulanan yağın bazı faydalarını ve nerelerde bulabileceğinizi söyleyeceğiz. Aynısefa yağı, bitkinin özünden kolayca alınarak hazırlanan bir yağdır. Bu yağın cilde, ciltteki sivilce, siyah nokta gibi görüntüyü etkileyen ve bizlere son derece rahatsızlık veren sorunların önüne geçmede kullanılmaktadır. Bu yağın aynı zamanda temizleyici özelliği de bulunmaktadır. Yani bakterileri kısa sürede öldürerek sizleri iltihap risklerinden korur.

Bu yağ işinize yaz aylarında çok fazla yarayabilir. Sizleri yaz aylarının yakıcı güneşinden koruyarak, güneşin zararlı ışınlarının deriye zarar vermesini önler. Bu nedenle tatil günlerinizde korkmadan deniz kenarında güneşlenebilmeniz için alternatif bir güneş kremi niteliği taşır. Aynı zamanda aynısefa yağı kuru cilt probleminden dolayı oluşan kaşıntıları bir nemlendirici etkisi göstererek en aza indirir. Hatta belli kullanımlardan sonra hiç kaşıntı oluşmaz. Bu yağı temiz ve kuru cildinize masaj yöntemi ile iyice yediriniz.

Bu şekilde stresinizin üzerinizden gitmesine etki ederek sizleri rahatlatır. Tabi ki bazı cilt alerjisi olan kişilerin bu bitkisel yağı kullanmadan önce uzman bir doktora başvurmalarında fayda vardır. Genellikle orta yaş ve üstündeki aynı zamanda fazla kilolu insanlarda görülen varis probleminin bitkisel çözümü olarak da bu yağdan yararlanabiliriz.

Bu yağ doğru kullanımları sonucunda varis probleminizin de yavaş yavaş azalma göstererek bitmesine neden olabilir. Bunun yanında yine birçok insanın sorunu olan mantar probleminde bu yağı kullanarak kısa sürelerde bu probleminde ortadan kalkmasını bu yağ ile birlikte gerçekleştirmek mümkündür. Tıbbi ilaçlar kullanmak yerine bu bitkisel ilaçların kullanılması sağlığınız için oldukça etkilidir. Bebeklerde bu yağı pişikler üzerinde az dozda olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Aynı Safa Merhemi İçin Gerekli Malzemeler: 3 bardak aynı safa çiçeği- 1 su bardağı sızma zeytinyağı veya badem yağı- ¼ bardak rendelenmiş bal mumu- 30 ile 40 damla lavanta Esansiyel yağı (isteğe bağlı)-Büyük cam kavanoz-Tencere-Süzgeç-Tülbent Aynı Safa Merhemi Nasıl Yapılır: 1-Aynı safa çiçeğinin üzerinde toprak kalmadığından emin olmak için çiçekleri iyice çalkalayın. Aynı safa çiçekleri nemli ise, düz bir yüzeye yayın ve birkaç saat boyunca güneşte kurumaya bırakın. Yapraklarda çok fazla nem olması merhemi bozabilir. 2- Bir litre boyutlu konserve kavanoz içine çiçekleri koyun. Üzerine zeytin veya badem yağı ekleyin ve çiçeklerin tümünün yağ ile kaplanmış olduğundan emin olmak için karıştırın.

3- Kavanozun kapağını kapamayın. Bir tülbentle örtün. Güneşli bir ortamda bekletin. Böylece buharlaşmayı önlemiş olursunuz. Yağlı çiçekleri bir iki hafta boyunca koyu altın rengi alana kadar bekletin. 4- Küçük bir tencereye yağı koyun ve bal mumu ekleyin. Bal mumu eriyene kadar kısık ateşte yavaş yavaş karışımı ısıtın. İsterseniz, lavanta Esansiyel yağı ekleyin ve geniş ağızlı cam kavanoz içine karışımı dökün. Yağ koyulaşana kadar karıştırılmalıdır. Hazırladığınız karışımı kavanoza aktarmadan önce ılınmasını bekleyin. 

5-Tahta bir kaşık yardımıyla kavanozdaki çiçekleri ezin ve çiçek özünün yağa iyice geçmesini sağlayın. 6- Kavanoz içine Aynı safa Merhemini dökün ve kapağını kapamadan önce soğumasını bekleyin. Karanlık ve serin bir yerde saklayın. Yaklaşık bir yıl boyunca kullanabilirsiniz.

Konu Aramaları:

aynısefa yağı nasıl yapılır,evde aynısefa yağı nasıl yapılır,aynısefa kremi yapımı,aynısefa kremi nasıl yapılır,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çıfıt Otu Nedir Nelere İyi Gelir

Çıfıt Otu Nedir Nelere İyi Gelir; Sedef otugiller familyasından olup, Ülkemiz başta olmak üzere birçok ülkede çayırlarda, meralarda ve hendek...

Kapat