Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Astragalus Bitkisi Uzun Yaşam Vaat Ediyor

Astragalus Bitkisi Uzun Yaşam Vaat Ediyor

astragalus bitkisi kan dolaşımını hızlandırır kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir hücreleri yeniler yaşlanmayı geciktirir alzheimer gibi hastalıkları önler

Baklagiller familyasından bir bitki olan gevenin Latince ismi Astragalus membranaceus’tur. Çok yıllık bir bitki olan geven beyaz-sarı çiçekli 5-10 cm. kadar büyüyebilen yapıdadır. Büyük sarı çiçekleri olan türü tıbbi amaçlı kullanılmaktadır. Bitki otlaklarda yetişir. Anavatanı Batı Asya, Çin, Tayvan ve Kore’dir.

FAYDALARI: Antioksidan özelliği yüksek olan bitki bağışıklık sistemini uyarıcıdır ve ayrıca selenyum açısından çok zengindir. Kan dolaşımı ve kalp fonksiyonlarını arttırdığı için kalp – damar hastalıklarında yararlıdır. Pıhtılaşmayı azaltır. İdrar söktürücü, idrarda protein birikmesini önleyici, prostat koruyucudur. Geven otu bağışıklığı güçlendirir, akciğer ve dalak hastalıklarında kullanılır. Nefes darlığı, kan dolaşımı, ishal, halsizlik, terleme, iştahsızlık içinde kullanılmaktadır. Geven otu kan şekerini dengeler, vücut iltihaplarını azaltır, hormon sistemini de düzenlediği görülmüştür. Hatta soğuk algınlığı ve grip şikayetlerini hafifletmek için tavsiye edilir. Kalp rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları, mide ülserleri rahatsızlıklarında şifa sağlar. Çeşitli allerjiler ve yaraları geçirir. Genel hazım sorunlarını yok eder.

BİLİMSEL ÇALIŞMA: Astragalus, anti-aging faydaları nedeniyle Çin tıbbında, 2000 yıldır kullanılan bir bitki köküdür. Peki Astragalus neden Çin tıbbında önemli bir bitkidir? Bu eski Çin bilgeliğinden nasıl yararlanabiliriz? Bir bitki kökü yaşlanma sürecini tersine çevirebilir mi?

TELOMER NEDİR? Astragalus kökünün, vücut hücrelerinin yenilenmesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenmek için, önce telomer hakkında biraz bilgi edinelim. Vücut hücrelerinin yaşlanması, telomer uzunluğundaki azalmanın doğrudan sonucudur. Telomer uçlarının kapaksı yapısı, kromozom kayıplarına karşı korur. Telomerler ne kadar uzun süre çalışırsa, işlerini o kadar iyi yaparlar. Her hücre bölündüğünde telomer daha da kısalır. Telomerler, normal hücre bölünmesi sırasında kromozomları bozulmadan korur ve zararları önleyerek korurlar. Bilim insanları, telomerlerin kademeli olarak kısalmasının, kanser dahil birçok hastalığın sebebi olabileceğini düşünüyor. Kısalan telomerler; kanser, kalp-damar hastalıkları, erken yaşlanma, alzheimer, 2 tip diyabet,pulmoner fibroz, dyskeratosis congenita gibi hastalıklara sebep olurlar.

PEKİ TELOMERLERİN KISALMASI ENGELLENEBİLİR Mİ? Telomerlerin kısalmasını yavaşlatmak için bir umut var ve buna ‘’telomeraz’’ diyoruz. Telomeraz, telomerleri aktive edebilir ve uzatabilir. Telomeraz, telomer uzunluğunun korunmasında hayati bir rol oynar ve hücre bölünmesi sırasında kromozomların stabilize edilmesine yardımcı olur. Peki bu “telomeraz”i nereden bulabiliriz? Tabii ki de “Astragalus Membranaceus” adlı bitkiden…

KÖKLERİNDE UZUN YAŞAMIN SIRRI BULUNAN BİTKİ! Astragalus köklerinin dört ile yedi yıl arasında olması gerekmektedir. Kökler hasat edildikten sonra çay ya da tonik şeklinde kullanılır. Bu bitki bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken sağlıklı bir vücuda ve uzun ömüre yardımcı olur. Özellikle uzun bir yaşam sürmek için antioksidanlara ve flavonoidlere çok ihtiyaç vardır. Bilim insanlarının uzun yıllar yaptığı araştırma sonucunda bu bitkide olan CA-98 molekülü sonunda izole edildi. Bu ayrıştırılan moleküller kapsül haline getirildi ve kullanılmaya başlandı.

CA-98 KAPSÜLLERİ NE İŞE YARIYOR? Doğru sonucu almak için dengeli beslenmenin yanı sıra CA-98 kapsülleri de günlük yaşama eklenmelidir. Canlandırıcı etkisinden yararlanmak için CA-98 kapsüllerini, uzun vadeye yayarak kullanmak yararımıza olacaktır. Bu kapsülleri kullanmaya başlayanlar 6 ay içerisinde etkilerini görmeye başladıklarını söylüyorlar. Enerjik olmak, kendini daha güçlü hissetmek, gözlerin iyi görmesi kullanan kişilerin ilk hissettikleri etkiler içerisinde yer alıyor. Ayrıca araştırmalar, topikal olarak kullanıldığında özütün hücre yaşlanmasını durdurduğunu ve hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırdığını gösteriyor. Her gün astragalus kökü tozundan iki ila üç çorba kaşığı (yaklaşık 30-45 gram) kullanılması önerilmektedir. Bu tozu çeşitli gıdalara ve hazır yemeklere ekleyebilirsiniz. Hoş, hafif tatlı bir tada sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Datça Macunu Nedir Sigarayı Nasıl Bıraktırır

Datça Macunu Nedir Sigarayı Nasıl Bıraktırır acı badem macunu nedir datça macunu nasıl yapılır datça macunu sigarayı bıraktırır mı datça...

Kapat