Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Arpanın Faydaları

arpanın faydaları nelerdir kalbe ve akciğere iyi gelen bitkiler kemik gelişimi sağlayan bitkiler mesane ve böbrek iltihaplarına iyi gelen bitkiler…

 

Latincesi:Hordeum vulgare-Barley dir.Her ülkede yetişir Ekmek ve Bira yapımında taneleri taneleri kullanılır.

1-Kalbi ve Karaciğeri Kuvvetlendirir,safra ifrazatını artırır.Uyuz ve eğzama kaşıntılarına iyi gelir.İdrar yolu rahatsızlıklarına,mesane ve böbrek iltihaplarına çok faydalıdır.

2-Çocuklarda kemik gelişimini sağlar,boğazdaki ağrılara,ağızdaki iltihaplara ve pamukçuklara(Aft)gargara yapılırsa iyi gelir.

3-Çimlendirilmiş Arpa Kan şekerini düşürür,düşük tansiyonu yükseltir,ishali durdur,mide ve bağırsak rahatsızlığı çekenlere faydalıdır.

4-Bronşit,verem gibi Akciğer hastalıklarında kullanılır,öksürüğü keser.Arpa,Ayrık otu,mısır püsgülü,kiraz sapı karışımları böbrek taşlarını eritir ve düşürür.

ARPA

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Armut Faydaları

armutun faydaları nelerdir kansızlığa iyi gelen bitkiler tansiyonu düşüren bitkiler iştah açan bitkiler hamilelere iyi gelen bitkiler...

Kapat