Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Armut Faydaları

armutun faydaları nelerdir kansızlığa iyi gelen bitkiler tansiyonu düşüren bitkiler iştah açan bitkiler hamilelere iyi gelen bitkiler…

Latincesi;Pirus communis-Poirier.dir.Bir çok çeşitleri vardır.Her ülkede yetişir,Meyveleri ve çekirdekleri kullanılır.

1-Tansiyonu düşürür,kansızlığı giderir,kanı temizler,salgı bezlerinin düzgün çalışmasını sağlar,kandaki üre asidini ve üre tuzlarını temizler.

2-Romatizmal ağrılara ve eklem kireçlenmelerine gut hastalığı olanlara çok faydalıdır.Hazmı kolaylaştırır iştah açar.Bağırsakları yumuşatır.

3-Bir litre suya 50 gram Armut kurusu 50 gram elma kabuğu karıştırılıp 15-20 dakika kaynatılıp süzüldükten sonra sabah,öğle,akşam aç karnına birer bardak içilirse,Böbrek kum ve taşına,mesane hastalıklarına ve belsoğukluğuna iyi gelir.

4-Hamilelerde kusmayı azaltır,Anne ve çocuğun sağlıklı olmalarını sağlar.B vitamini ve fosfor ihtiva ettiğinden,bedeni ve zihni yorgunluğu giderir,sinirleri güçlendirir yorgunluğu giderir.

arutbitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Arek Otunun Faydaları

arek otunun faydaları nelerdir diş etlerine dişlere iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen ve şehvet arttırıcı bitkiler...

Kapat