Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Arı Ekmeği Nedir Nelere İyi Gelir

arı ekmeği anemiye iyi gelir mi arı ekmeği tansiyonu düzenler mi arı ekmeği cinsel gücü artırıyor mu arı ekmeği zihinsel gücü artırıyor mu arılar ekmek yapar mı…

Birkaç arıcı tarafından üretilen besin deposu “arı ekmeği”, insan sağlığına pek çok yararı olmasına rağmen yeteri kadar bilinmiyor. Türkiye’deki ismi arı ekmeği olan bu besin deposu, yurt dışında “perga” olarak biliniyor. Polenin işlenmiş hali olan ürün için arılar, doğadaki çiçek tozunu ayaklarının arkasına alarak kovana getiriyor. Arılar, bu polenleri kendi salgısıyla altıgenler in içine depoluyor. Ardından pupadan çıkan yavru arı 5 gün boyunca bu arı ekmeğini yiyor. Arının ilk besini olduğu için bu ürüne “bebek maması” da deniliyor.

ari-ekmegi-yaslanmayi-geciktirir-mi

ARI EKMEĞİNİN FAYDALARI: Uludağ Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada, arı ekmeğinin vitaminler, inorganik elementler, aminoasitlerle zengin bir besin kaynağı olduğu belirtiliyor.

ari-ekmegi-premoture-dogan-cocuklara-iyi-gelir-mi

Arı ekmeği tüketiminin insan sağlığına birçok yararı bulunmakta olup, Arı ekmeği, anemi, pnömoni ve bakteriyel Enfeksiyonları olan çocukların yanı sıra 7-8 yaşına kadar özellikle prematüre çocuklarda pediatrik amaçla uygulanır.

ari-ekmegi-cinsel-gucu-artirir-mi

Arı ekmeği, içeriği yüksek olan asetil-kolin ile tansiyon ve kronik kabızlık tedavilerinde yardımcı olur. Bireylerin bedensel ve zihinsel gücünü arttırmada yardımcı olur. Antiseptik ve mikrop öldürücü özelliği de vardır. Kanamalı diş eti koruma tedavisinde faydalıdır. Kas gücünün artırılmasına da yardımcı olur.

ari-ekmegi-libidoyu-yukseltir-mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Eşek Sütü Sabunu Cilde Sedef Ve Egzamaya İyi Geliyor

eşek sütü cilde faydalı mı eşek sütü astıma faydalı mı eşek sütü cinsel gücü artırıyor mu sivilce ve akneye eşek...

Kapat