Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Argan Yağı Mucizesi


 

Argan Yağı Mucizesi:

Argan meyvesi nerede yetişir Argan yağı nasıl yapılır Argan yağı cilde iyi gelir mi doğum çatlaklarına Argan yağı giderir mi kalp damar hastalıklarına Argan yağı faydalı mı

Son zamanlarda Güzellik uzmanları tarafından daha sağlıklı bir cilt parlak görünümlü saçlar ve hatta daha gür kaşlar için Argan yağı kullanımı öneriliyor. Argan yağı Fas’ta yetişen Argania spinosa isimli ağacın fındık büyüklüğündeki meyvelerinden elde edilen bitkisel bir yağdır.‘Argan yağı, oleik ve linoleik asit başta olmak üzere yağ asitlerini içerir. Tokoferol (E vitamini), Fenol, karoten, skualen diğer temel bileşenleridir. ABD’de 2007’de sadece 2 ürün varken, 2011’de 100’ün üzerinde Argan yağı içeren ürün piyasaya sürülmüş durumda. Bu ürünlerin bir kısmında antioksidan etkiyi artırmak için nar çekirdeği yağı da mevcut.

Talebin bu denli artması nedeniyle Fas Hükumeti yıllık 2500 ton olan üretimi, 2020 yılında 4000 tona çıkarmayı planlıyor. Yaşlanma geciktirici etkisi içeriğindeki E vitaminine bağlanabilir. Argan yağı 70,2 mg, palmiye yağı 25,6 mg, zeytinyağı ise 7,1 mg E vitamini içerir. Argan yağı yemek pişirirken de kullanılabilir. Argan meyvesinin kan kolesterol ve trigliserid düzeylerini düşürdüğü, kalp damar hastalıklarını ve kanseri azalttığı düşünülüyor. Saç bakımında saçlı deri, saçı nemlendirmek ve parlak görünüm elde etmek için de kullanılabilir.

FAYDALARI: 

Kan kolesterol ve trigliserid düzeylerini düşürür, Kalp damar hastalıklarını ve kanseri azaltır,Romatizmal ağrıların giderilmesini sağlar, Gebelikte karın çatlaklarını önler, Meme sarkmasını ve boyun kırışıklıklarını gidermeye yardımcı olur, Sedef, egzama gibi deride kızarıklık, pullanma ve kaşıntıyla giden deri hastalıklarında nemlendirici ve yatıştırıcı olarak kullanılır, Yaraların hızlı iyileşmesinde önemli bir yardımcıdır.

Baş Ve Diş Ağrısını Dindirmek İçin Tıklayın…

 

Argan yağı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ağrı Kesicilerin Şahı Şahtere Otu

Çeşitli hastalıkların habercisi olan karın ağrısı dert olmaktan çıkıyor.

Kapat