Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Antik Çağların Aşk İksiri Afrodizyak Meyve

kestane nelere iyi geliyor kestane karaciğere iyi gelir mi kestane cilde iyi geliyor mu kestane kemikleri kuvvetlendiriyor mu diş etlerine iyi gelen meyveler…

Kestanenin ciltteki kırışıklığı giderip yüzdeki gençleşmeyi sağladığını ifade eden uzmanlar, afrodizyak etkisinden dolayı da antik çağlarda kestanenin ‘aşk iksiri’ olarak adlandırıldığını söylüyor. Kestanenin Sağlık açısından önemli meyvelerden biri olduğunu ifade eden uzmanlar, kestane şekerinin zihinsel yorgunluğu aldığı gibi, eski çağlarda insanların bala batırarak tatlıya dönüştürdüğü ilk Meyve olduğunu söyledi.

Kestane Alzheimer’i önlermi

Kestanede bulunan demirin kansızlığı önlediği magnezyum ve fosforun ise kemik metabolizmasında önemli rol oynadığını belirten uzmanlar, Sakinleştirici özelliği nedeniyle Stresin giderilmesine de yardımcı olduğunu belirtiyorlar.

Kestane vücut direncini artırıyormu

Kestanede ki C vitamini, dişler, kemikler ve kan damarlarındaki matriks oluşumu için gereklidir. Beyin için faydalıdır çünkü unutkanlığı ve Alzheimer’i önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücrelerin yaşlanmasını geciktirir. İçerisindeki Karbonhidrat ve mineral yapısından dolayı insan sağlığında besleyici rolü vardır.

Kestane Ciltteki kırışıklığı giderirmi

Gelişmekte olan çocukların zeka yapısında önemli rol oynamaktadır. Ciltteki kırışıklığı giderip yüzdeki gençleşmeyi sağladığı gibi antik çağlarda da kestanenin afrodizyak etkisinden dolayı ‘aşk iksiri’ olduğu söyleniyor.

Kestane Ciltteki kırışıklığı Giderir mi

Kan dolaşımını düzenleyici rolü üstlendiği için varis ve basur hastalığının iyileşmesine yardımcı olan kestane, ayrıca kansızlığa, yorgunluğa iyi gelirken, Karaciğer yorgunluğunu giderme ve mideyi kuvvetlendirme etkisiyle dikkat çekiyor.

Kestane Ciltteki kırışıklığı giderirmi

Kış aylarında mangal ve sobalarda kebabı yapılan kestane, hediyelik şeker olarak da gıda sanayinin en gözde ürünlerinden biri olarak sofralarda yer alıyor. Kestane içerdiği vitamin ve minerallerle vücut direncini artırıyor, enerji veriyor, lif oranını yükseltiyor, kansere iyi geliyor.

Kestanenin afrodizyak etkisi var mı

Kestane; potasyum, fosfor, magnezyum ve vitamin yönünden zengin,oldukça zor bir tohum. Kestaneyi ya kavuruyoruz ya da haşlayarak tüketiyoruz. Haşlamaya ağırlık vermekte yarar var. Çünkü haşlanan kestanede nem oranı yükseliyor ve enerji değeri biraz daha düşük kalıyor. Aynı miktardaki kestaneyi kavurduğumuzda ise şeker tadı yükseliyor ve nemini kaybediyor.

Kestane Karaciğer yorgunluğunu giderir mi

Yani 100 gram haşlanmış kestane, 20 kalori civarındayken aynı miktardaki kavrulmuş kestane 200 kaloriye kadar yükselebiliyor. Kişi başı 3-5 tane kestane yiyeceksek kavurup tüketebiliriz. Çok daha fazla yiyeceksek o zaman haşlamayı öneriyoruz.

Kestane şekeri nasıl yapılıyor

Kestane, lif oranı yüksek bir yiyecek olduğu için Çok iyi bir tokluk sağlayıcıdır. Yorgun olduğumuz zamanlarda tüketmek iyi gelebilir. Kestaneyi, tatlılarda pilavda ve çeşitli şekillerde kullanmak da oldukça faydalı olur.

Kestane Ciltteki kırışıklığı giderirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Maydanozun Laboratuvar Belgeli 10 faydası

maydanoz kürü nasıl yapılır maydanoz suyu nasıl çıkartılır maydanoz karaciğer yağlanmasına iyi gelir mi maydanoz kan şekerini düşürür mü maydanozun...

Kapat