Altın Başak Otu Böbrek Hastalarına İyimi Gelir

Altın Başak Otu Böbrek Hastalarına İyimi Gelir;

Halk arasında altın asa otu olarak da bilinen altın başak otunun faydaları saymakla bitmiyor. Sinirleri yatıştırıyor, Kanı temizliyor ve İdrar yolları hastalıklarına şifa gibi gelen bu altın sarısı bitki, böbrek taşlarının ve kumlarının düşürülmesine de yardımcı oluyor. İdrar söktürücü özelliğiyle ödem sorunu yaşayanların rahatlıkla tercih edebileceği Altın başak otu, aynı zamanda çeşitli bağırsak rahatsızlıklarına da deva oluyor. Bu muhteşem bitkinin etkileri sadece bunlarla sınırlı değil! Vücuttaki her türlü iltihabın giderilmesinde etkin olan bu harika bitki, gut ve eklem iltihablanmalarının hafiflemesinde büyük rol oynuyor.

Aynı zamanda kan temizleyici etkiye de sahip altın başak otu, vücudunuzun enfeksiyonlardan arınmasına yardımcı olacak. Bilinen bir diğer adı da ‘yara otu’ olan altın başak otu gerçek anlamda adının hakkını veriyor. Bu harika bitki söz konusu yaraları iyileştirmek olduğunda harika hünerler sergiliyor ve yaralarınızı iyileştiriyor. Altın başak otunun halk arasında çok yaygın kullanımı alanları var. Eski Literatürde bütün kitaplara girebilmiş, şifasını her dönem her bölgede hissettirebilmiş bir bitki. En son yapılan bilimsel çalışmalarda böbrek yetmezliği rahatsızlığı için birkaç preparatla birlikte alındığı zaman idrardaki protein kaçağını azalttığı ve gidermeye yardımcı olduğu tespit edildi.

Böbrek hastalarına özellikle böbrek yetmezliğine yakalanmadan önce sıklıkla yaşadıkları protein kaçağını gidermek için kullanılıyor. Sindirim problemlerine karşı 1 fincan altın başak otu; Eğer sindirim sıkıntılarınız varsa 1 fincan altın başak otu bütün bu sıkıntıları çözme konusunda size destek olabilir. Çünkü altın başak otu gaz ve şişkinlik sıkıntılarının üstesinden gelme konusunda da oldukça başarılı. Zaman zaman gergin hissediyorsanız altın başak(Amla Yağı) otu ile bütün dertlerinizi ve sıkıntılarınızı unutabilirsiniz. Bu harika bitki sinirlerinizin yatışmasında ve huzursuz ruh halinin giderilmesinde size yardımcı olacak.

ÇAYI: Altın otu çayınızı; 1 fincan kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar kuru altın otu katıp 10-15 dakika demlemeye bırakarak hazırlayabilirsiniz. Çayın içimini yumuşatmak için içerisine çubuk tarçın, karanfil veya birkaç limon damlası katarak kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olabilir ve çayınızı daha keyifle tüketebilirsiniz.

UYARI: Araştırmalar altın otu çayının bilinen bir yan etkisi olmadığını söylüyor. Ancak 2 yaşından küçük çocukların ve hamilelerin bu çayı kesinlikle kullanmaması, sağlıklı yetişkin bireylerin ise günde 1-2 fincandan fazla tüketmemesi gerekmektedir. Kronik hastalığa sahip olanların, düzenli ilaç kullananların veya herhangi farklı bir tedavi görenlerin bu çayı tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hint Bektaşi Üzümü Nelere İyi Gelir:

Hint Bektaşi Üzümü Nelere İyi Gelir: Bilimsel ismi Phyllanthus emblica olan Hint Bektaşi Üzümü ya da diğer adıyla ‘amla’ Önemli...

Kapat