Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Altın Asa Otu Böbrek Taş ve Kumlarını Düşürür

Altın Asa Otu Böbrek Taş ve Kumlarını Düşürür;

Halk arasında altın başak otu olarak da bilinen altın asa otunun faydaları saymakla bitmiyor. Sinirleri yatıştırıyor, kanı temizliyor ve idrar yolları hastalıklarına şifa gibi gelen bu altın sarısı bitki, böbrek taşlarının ve kumlarının düşürülmesine de yardımcı oluyor. İdrar söktürücü özelliğiyle ödem sorunu yaşayanların rahatlıkla tercih edebileceği Altın başak otu, aynı zamanda çeşitli bağırsak rahatsızlıklarına da deva oluyor.

Bu muhteşem bitkinin etkileri sadece bunlarla sınırlı değil! Vücuttaki her türlü iltihabın giderilmesinde etkin olan bu harika bitki, gut ve eklem iltihablanmalarının hafiflemesinde büyük rol oynuyor. Aynı zamanda kan temizleyici etkiye de sahip altın asa otu, vücudunuzun enfeksiyonlardan arınmasına yardımcı olacak.

Halk arasında Dalak otu, Yara otu, Altın asa otu, Yahudi otu, Mayasıl otu ve Altın başak otu, olarak da bilinen Altın Asa otu gerçek anlamda adının hakkını veriyor. Bu harika bitki yaraları hızlı bir şekilde iyileştiriyor.

Sindirim problemlerine karşı 1 fincan altın başak otu: Eğer sindirim sıkıntılarınız varsa 1 fincan altın başak otu bütün bu sıkıntıları çözme konusunda size destek olabilir. Çünkü altın başak otu gaz ve şişkinlik sıkıntılarının üstesinden gelme konusunda da oldukça başarılı. Zaman zaman gergin hissediyorsanız altın başak otu ile bütün dertlerinizi ve sıkıntılarınızı unutabilirsiniz. Bu harika bitki sinirlerinizin yatışmasında ve huzursuz ruh halinin giderilmesinde size yardımcı olacak.

ALTIN ASA OTU ÇAYI:

Altın otu çayınızı; 1 fincan kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar kuru altın otu katıp 10-15 dakika demlemeye bırakarak hazırlayabilirsiniz. Çayın içimini yumuşatmak için içerisine çubuk tarçın, karanfil veya birkaç limon damlası katarak kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olabilir ve çayınızı daha keyifle tüketebilirsiniz.

UYARI: Araştırmalar altın otu çayının bilinen bir yan etkisi olmadığını söylüyor. Ancak 2 yaşından küçük çocukların ve hamilelerin bu çayı kesinlikle kullanmaması, sağlıklı yetişkin bireylerin ise günde 1-2 fincandan fazla tüketmemesi gerekmektedir. Kronik hastalığa sahip olanların, düzenli ilaç kullananların veya herhangi farklı bir tedavi görenlerin bu çayı tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Aynısefa Yağı Nasıl Yapılır Nelere İyi Gelir

Aynısefa Yağı Nasıl Yapılır Nelere İyi Gelir; Aynısefa bitkisinden elde edilen yağın birçok bitkisel yağlar da olduğu gibi faydaları vardır....

Kapat