Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Alabaş Turpu Sayesinde Çoğu Hastalıktan Kurtulun

Ülkemizin Ege ve Akdeniz bölgelerinde son yıllarda yetiştirilmeye başlanan şifalı sebzelerinden olan alabaş, baştan aşağı sağlık saçıyor. Kalp-damar göz hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığa çare oluyor
Hastalıklar mevsim değişikliklerinde kol geziyor. Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetiştirilen alabaş ise bu sıkıntılara karşı şifa oluyor. Uzmanlar, İzmir in Ödemiş ve Mersinin Tarsus ilçesinde yetiştirilen alabaş turpunun sağlığa yararlarına değiniyor. ‘Cehennem topuzu’ olarak da bilinen bu mucize sebze, kalp krizinden, kansere kadar birçok ciddi hastalığa karşı kalkan oluyor. Bu mucize sebzenin faydaları ise şöyle sıralanıyor…

1-Bol lifli bir yapıya sahip olan alabaş; A, B1, B2, B3, B6 ve C vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Ayrıca bol miktarda selenyum, demir, fosfor, kalsiyum, sodyum ve potasyum içerir. 

 2-Kansere karşı etkilidir. Özellikle akciğer ve kalınbağırsak kanserine karşı savaşır. Kalp ve damar sağlığı açısından da faydalı olan bu bitki kalp sağlığını korumak için tüketilmelidir. 

3-İçerdiği yüksek oranda demir ve folik asidiyle, kansızlığı ve ayrıca hamile kadınların spina bifida hastalığı taşıyan çocuk doğurma rizikosunu en aza indirir. 

4-İçeriğindeki antioksidan maddelerle, felç geçirme riskini önemli miktarda azaltır. Birçok hastalığın kapısını aralayan yüksek tansiyonu düşürür. 

5-Bademcik enfeksiyonunda, can sıkan romatizma rahatsızlıklarının hafifletilmesinde oldukça etkilidir. 

6-Emziren annelerde süt miktarını artırmada faydalıdır. 

7-Göz hastalıklarına da iyi gelen alabaş, aynı zamanda göz lekelenmelerine karşı da etkilidir. 

8-Alabaş dengeli beslenmek ve kilo vermek isteyen kişilere de fayda sağlar. Fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmak isteyenler alabaş tüketimine önem vermeli. Suyu içildiğinde ses kısıklığına, boğaz enfeksiyonlarına, öksürmeye iyi gelir ve bronşit hastalığının tedavisini sağlar. 

Baharatlar Nelere İyi Gelir Tıklayın…

Alabaş Turpu

Konu Aramaları:

alabaş turp faydaları,alabaş turp,alabas turbu,alabaş turpu,alabaş bitkisi,alabaş otu,alabaş turpu faydaları,alabaş turpun faydaları,alabaş meyvesi,alabaş bitkisinin faydaları,

Etiketler:

Alabaş Turpu Sayesinde Çoğu Hastalıktan Kurtulun Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Can dedi ki:

    Kansızlığa gerçekten çok iyi geliyor…

    1. ozcanozden dedi ki:

      Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Baharatlar Nelere İyi Geliyor ?

Metabolizmayı hızlandırmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Hızlı bir metabolizma ise, daha fazla kalori yakımı ile doğru orantılıdır. Bir

Kapat