Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akne Oluşumunu Ve Cilt Kırışıklıkları Önlüyor

Bu Bitki Akne Oluşumunu Ve Cilt Kırışıklıkları Önlüyor

Konja bitkisi Amorphophallus familyasına ait bir bitki türüdür. Bitkinin botanik adı Amorphophallus Konja’ dır. Çin, Japonya ve Kore’ de yetişir. Jöle ve un yapımında kullanılır.  Kökü kurutulmuş Konja Glucomannan sakızı içerir. Glucomannan’ in obezite ve zayıflama konusunda etkisi olduğu bilinmektedir. Konja bitkisi 800-1,500 m yükseklikte dağlık alanlarda yetişir. 3-5 yıl büyüdükten sonra hasat edilir. Doğu yarımkürenin tropikal bölgelerinde üretilir.

Lif Takviyesi Olarak Kullanılabilir

En yaygın üretim alanı Çin’ in güney batısıdır. Taze Konja kökü tatlı patatese benzeyen yuvarlık bir şekle sahiptir. Konja genellikle toz olarak tavsiye edilir. Toz kurutulmuş bitki köklerinin nişasta haline getirilmiş halidir. Bu şekilde besinlerle birlikte lif takviyesi olarak kombine edilebilir. Daha çok kuru gıdalarla alınması tavsiye edilir ve su tüketimi de önemlidir.

Tatsız Ve Kokusuz Bir Yapısı Vardır

Toz genellikle tatsız ve kokusuzdur. Konja bitkisi Japonlara özgü liften zengin bir bitkidir. Özellikle Doğu Asya ülkelerinde yetiştirilen ve yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir. Patatese benzeyen bir yapısı vardır. Glucomannan isimli diyet lifinden zengindir. Sindirimi kolaylaştırır. Konja suda çözünebilir lifler içerir bu sebeple sindirimi hızlandırır. Kabızlık ve hemoroite de iyi gelmektedir. İçeriğindeki lif zenginliği ile kan şekerini kontrol altına alır ve diyabete karşı koruyucudur.

Mineral Emilimini Hızlandırır

Diğer önemli özelliği minerallerin emilimini hızlandırmasıdır. Birçok mineral bazı besinlerle etkileşime girer ve emilimi zorlaşır. Konja bitkisi bu özelliği ile minerallerden maksimum seviyede faydalanmaya yardımcıdır. Ağız sağlığına yardımcıdır. Diş çürüklerine ve bakterilere karşı savaşır. Antibakteriyel ve antioksidan özelliği ile bağışıklığı düzenleyici ve hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır.

Metabolizmayı Hızlandırıcı Etkisi Vardır

Metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliği vardır. Ayrıca Konja; düşük kalori ve düşük karbonhidrat içeren bir besindir. Bu özelliği ile kilo vermeye yardımcıdır.  Antiimflamatuar özellik göstermektedir. Kemik sağlığı ve eklem rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Göz sağlığına iyi gelmektedir. Konja bitkisi özellikle cilt sağlığı ve temizliğinde kullanılmaktadır.

Yüzünüze İyi Gelecek

Konja bitkisi içeren süngerler yüz temizleme ve cilt temizliğinde kullanılarak akne oluşumu ve kırışıklıkları önlemede etkilidir. Şu an en çok yararlanılan kozmetik sektörüdür. Cilt sağlığında etkisi ispatlanmıştır. Piyasada çıkan konja zayıflama çayı veya zayıflama tozu gibi ürünlerin kullanımına dikkat edilmelidir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Evelik Otu Nedir, Nelere İyi Gelir ?

Evelik Otunun Faydalarını Biliyormusunuz ? Evelik Otu, yaprakları yenilebilen, tohumlarından da çay yapılan Ispanağa benzeyen bir çeşit ottur. Evelik otundan...

Kapat