Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ahududu Yaşlanmayı Geciktiriyor Mu?

ahududu dağ çileği ahududu nelere faydalıdır ahududu kanı temizliyor mu ahududu safra taşını düşürür mü cilde göze iyi gelen bitkiler ahududu ateşi düşürür mü…

Ahududu Yaşlanmayı Geciktiriyor Mu? Latincesi: Rubus idaeus dur. Gülgillerden; böğürtlen gibi çalı halinde, dikenli bir bitkidir. Kümeler halindedir. Kendiliğinden yetişir. Meyvesi; Duta benzer. Sarımtırak kırmızı portakal renginde, sulu ve güzel kokuludur. Meyveleri toplanıp, kurutulur.

Ahududu Nikris Hastalığına İyi Gelir mi

Reçel, şurup ve likör yapılır. Meyve olarak da yenir. Protein, karbonhidrat, selüloz, provitamin A, vitamin C, elma ve limon asidi, sepi maddeler, eterik yağ, vitamin P, kalsiyum, magnezyum, fosfor, demir, mangan ve bakır bileşimi asidler, pürinli maddeler, ihtiva eder. Sultan Böğürtleni, Ağaç Çileği, Dağ Çileği, Frambuaz, Framboise, Rubus İdaeus, Raspberry bush isimlerle de bilinir.

Ahududu idrar söktürür mü

FAYDALARI:

1-Ahududu güçlü bir antioksidan olup, Protein, karbonhidrat, selüloz, provitamin A-C-P vitaminleri elma ve limon asidi, kalsiyum, magnezyum, fosfor, demir, mangan ve bakır bileşimi asitler, pürinli maddeler ihtiva eder.

Ahududu Cildi Güzelleştiriyor mu

2-Tansiyonu düşürür, kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Yapraklarının usaresi terletir ve idrar söktürür. Bağırsakların çalışmasını düzene sokar. Kabızlığı giderir. Ateşi düşürür. Vücuda dinçlik verir, yaşlanmayı geciktirir.

Ahududu Dağ Çileğimidir

3-Ahududu suyu; Böbrek ve safra kesesi taşlarına, nikriz hastalığına çok faydalıdır. Boğaz, bademcik ve göz iltihaplarına iyi gelir. Suyu ile gözlere pansuman yapılırsa faydası görülür.

4- Bir miktar ahududuyu ezip püre haline getirdikten sonra yüze maske yapılırsa cildi sıkılaştırır.

Ahududu Ateş Düşürüyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ahlat Nedir?Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

ahlat yaban armudu ahlat nedir nelere faydalıdır ahlat ishali durduruyor mu ahlat sinirleri yatıştırıyor mu ahlat kabız yapar mı ahlat...

Kapat