Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ağız Kokusunu Gideren 9 Mucize Karışım

ağız kokusunu hangi bitkiler giderir ağız kokusu nasıl yok edilir ağız kokusuna faydalı bitki karışımları

Sosyal Hayatımıza darbe vuran ve Çoğu kişinin sorunu olan ağız kokusunu gideren bazı bitki karışımları mucizevi bir etki göstertiyor;

agiz-kokusunu-gideren-9-karisim

Birçok kişinin derdi olan ağız kokusu sosyal hayata da darbe vuruyor. Rahatsızlık veren bu kokuyla mücadelede, karahindiba imdada yetişiyor. Kişiye ve çevresindekilere rahatsızlık veren ağız kokusu, burun, ağız, solunum yolu ve midedeki rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkabilir. Bunlar da kronik Enfeksiyon ya da yerel bozukluklara bağlıdır. Örneğin; çürük dişler, diş eti Enfeksiyonları, kronik bademcik iltihabı, kronik bronşit, akciğer hastalıkları, kronik gastrit ve sinüs hastalıkları ağız kokusuna yol açar. Yaygın inancın tersine kabızlık nefes kokması nedeni değildir. Sebepsiz yere ağzı kokanlara antiseptik diş macunları ve gargara öneren uzmanlar, bazı bitkilerin olumlu etkilerini de göz ardı etmemek gerektiğini belirtiyor… İşte mucizevî etki gösteren bu bitki ve karışımlardan bazıları:

pelin-otu-cayi-agiz-kokusunu-giderir-mi

Pelin otu: Bir fincan kaynar suya yarım çay kaşığı pelin otu atılıp soğuduktan sonra süzülerek sabahları gargara yapılır ve tükürülür.

Ak hindiba İdrar Söktürür mü

Karahindiba: Havanda dövülerek toz haline getirilen bir avuç karahindiba kökü, bir litre suyun içine katılıp kaynatılır. Ardından süzülüp gün içinde aralıklarla toplam 3 çay fincanını geçmeyecek şekilde içilir.

mayasil-otu-agiz-kokusuna-iyi-gelir-mi

Mayasıl otu: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç mayasıl otu katılıp kaynatılmasının ardından gerektiğinde gargara yapılarak kullanılır.

enginar-suyu-agiz-kokusunu-alir-mi

Enginar: Bir litre suya kıyılmış bir avuç enginar katılıp kaynatılır. Süzülüp gargara yapılır.

sinir-otu-agiz-sagligina-iyi-gelir-mi

Sinir otu: Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer yemek kaşığı sinir otu yaprağı, meyan kökü ve kazayağı yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek gün içinde aralıklarla yudumlanarak toplam 3 çay fincanı kadar içilir.

turp-agiz-kokusuna-faydali-mi

Turp: Bir litre suyun içine birer yemek kaşığı rendelenmiş turp, turunç kabuğu ve bir avuç sümbül katılıp kaynatılır. Süzülerek gargara yapılır.

badem-ve-bal-agiz-kokusunu-giderir-mi

Badem-bal: Havanda dövülen badem, bal ile birlikte karıştırılıp aç karnına bir tatlı kaşığı yenir.Tarhana: Bir tatlı kaşığı tarhana ağız içinde uzunca bir süre dolaştırılarak yutulur.

agiz-kokusuna-kereviz-yapragi-iyi-gelir-mi

Kereviz: Bir litre suya kereviz yaprağı katılıp kaynatılır. Bir süre dinlendirildikten sonra süzülüp gün içinde gargara yapılarak kullanılır.

Konu Aramaları:

agiz kokusunu ne alir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Muşmula Çayı Düşük Yapma Riskini Önler

muşmula çayı obeziteyi önler mi muşmula çayı karaciğere faydalı mı şeker hastaları muşmula çayı içmeli mi muşmula çayı nasıl yapılır...

Kapat