Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ağaç Kavunu Nedir Nelere İyi Gelir?

Mucize Gibi Bir Meyve

Oldukça sıra dışı bir görünüme sahip olan, faydaları ise saymakla bitmeyen yeni bir meyve çeşidi Ağaç kavunu İnsan Sağlığı için oldukça faydalı bir meyve olmasının yanı sıra farklı görünümü ile de dikkat çeken bir meyve türüdür. Bu bilgileri aldıktan sonra Ağaç Kavununu artık sofralarınızdan eksik etmek istemeyeceksiniz.

Ağaç Kavunu Nasıl Bir Meyvedir ?

Kavuna benzer görüntüsü ve ağaçta yetişen bir meyve olması ile dikkat çeken ağaç kavunu ismini bu özelliği nedeniyle alıyor. Meyvenin oldukça sert olan kabuğu pürüzlü ve oldukça girintili çıkıntılı bir yapıya sahiptir. Halk arasında şadok ve polemo olarak da anılan ağaç kavunu dikildikten üç yıl sonra meyve vermeye başlar.

Ağaç Kavununun Faydaları Nelerdir ?

Kokusu baş ağrısını anında kesiyor. Sadece kokusu bile baş ağrısına iyi gelen ve ağrıyı anında kesen ağaç kavunu erkeklerde de afrodizyak etkisi yaratıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor: Çok sayıda vitamini bünyesinde barındıran ağaç kavunu güçlü antioksidan özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı, nezle gibi sağlık sorunlarına karşı vücudu koruyor.

Kalbe Ve Dişlere İyi Geliyor Kabızlığı Önlüyor

Kalbi güçlendiriyor: Kalp ve damar rahatsızlıkları üzerinde olumlu etkileri bulunan ağaç kavunu kalp krizi riskini azaltarak kalbi koruyor. Diş sağlığını koruyor: Kabukları ile ağız kokusunu önleyebileceğiniz bir meyve türü olan ağaç kavunu dişleri güçlendirerek korunmasını sağlıyor. Kabızlığı önlüyor: Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde etkili olan ağaç kavunu isimli meyve kabızlığı önlüyor; mide bulantısı, hazımsızlık gibi sağlık sorunlarına da iyi geliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Alabaş Oldukça Faydalı Bir Sebzedir

Alabaş Nasıl Bir Sebzedir ? Alabaş, ülkemizde son zamanlarda tanınmaya başlayan bir sebze. Turba benzeyen ve kalorisi çok düşük olan...

Kapat