Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Afşar Otu Nedir Nerelerde Kullanılır

afşarotu ateşi düşürür mü,afşarotu karaciğere iyi gelir mi,afşarotu migren krizini giderir mi,afşarotu kabızlığı giderir mi,afşarotu ağız kokusunu alır mı…

Latincesi; Asarum europaeum olup, Lohusagiller familyasındandır. Afşar otu Bitkisinin yayılışı Türkiye ve Avrupa dır. Genellikle ormanların gölgeli kısımlarında yetişir. Çok yıllık rizomlu bir bitkidir. Çana benzeyen çiçekleri, uzun ve yeşil yaprakları, sivri, kısa ve parlak, Sapları, 10 – 15 cm uzunluğundadır. Çiçeklerinin iç kısmı esmer kırmızı renktedir.

Afşar otu Miğrene iyi gelir mi

Rutubetli yerlerde yetişen bu bitki aynı zamanda da zehirlidir. İçeriğinde Azaron, pinen, eugonol ve alantoin bulunur. Taze bitkiyi iyice kıyarak, 2 çay kaşığı kadarını 1 çay bardağı suyla kaynatılıp daha sonra da soğutularak içilir. Haricen de sürülür. Toz haline getirilerek kullanıldığında alkol ve buna bağlı karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

Afşar otu Karaciğere iyi Gelir

Günde 3 defayı geçmemek şartıyla içildiğinde idrar söktürücü, ateş düşürücü, kabızlık giderici ve kusturucu özellikleri vardır. Halk arasında yörelere göre Çadır Çiçeği, Çedik otu, İnsan kulağı, Afşar Otu, Çoban düdüğü, Meyhaneci Otu, kedi otu ve kurbağa kaşığı gibi isimlerle de bilinir. Hekimlikte kökü kullanılır.

Afşar Otu Karaciğere iyi gelir mi

FAYDALARI: Ağız içi kokusunu giderir, Kökleri kusturucu ve balgam söktürücü, Karaciğer hastalıklarında kullanılır, kabızlığı giderir. Ateş düşürücü ve idrar söktürücü olarak da kullanılır, Uyuza karşı faydalıdır.

UYARI: Zehirli olmasından ötürü doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanılması tehlikeli ve sakıncalıdır.

Afsar otu İdrar Söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kurbağa Kaşığı İle Alkol İçilmez

kurbağa kaşığı nedir nelere iyi gelir,karaciğere kurbağa kaşığı iyi gelir mi,kurbağa kaşığı alkol bağımlılarına iyi mi gelir,kurbağa kaşığı idrar söktürür...

Kapat