Adet Söktürücü Bitkiler Ve Çaylar

Adet Söktürücü Bitkiler Ve Çaylar:

Kadınlarda düzenli Periyotlarla yaşanan regl dönemi, bazı sebeplerden ötürü gecikir. Bu da Bayanlarda hem fiziksel, hem de psikolojik sorunlar yaratır. Vücutta belli bölgelerde şişlik, ödem, zaman zaman sivilcelenme, ruhsal sıkıntı, gerginlik, tahammülsüzlük gibi şikayetlerin sıkça yaşandığı adet gecikmesinde çözüm olarak Adet kanamaları ve adet ağrılarının yarattığı olumsuz sorunları ve adet dönemlerinde meydana gelen düzensiz kanamaları tedavi etmek ve bu dönemde gelişebilen ağrıları azaltmak için çeşitli bitkilerden faydalanabilirsiniz. Adet dönemlerinde kadınlar genellikle ağrı, stres ve şiddetli gerginlik yaşarlar. Size vereceğimiz bitkisel tedavi önerileri aynı zamanda ruhsal açıdan yaşadığınız olumsuzluklara da iyi gelecektir.

Papatya ve Biberiye: Adet döneminde gecikme yaşadıysanız papatya bitkisiyle Biberiye bitkisini kaynatıp suyunu içebilirsiniz. Atkuyruğu otu kaynatılarak içildiğinde adet sancılarınız azalacak ve adet kanının sökülmesini  sağlayacaktır. Civanperçemi ve çörek otunu kaynatıp içmek de adet gecikmesine iyi gelir. Aynı zamanda bu yöntemin kısırlık sorunu olan kadınlara da şifa olduğu söylenmektedir. Civanperçemi ve çörek otu çayının menopoz döneminde yaşanan yan etkilere de iyi geldiği söylenmektedir.

Salatalarda yemeklerde sıkça kullandığınız Dereotu da adet dönemi ağrılarına ve adet gecikmesi şikayetlerine oldukça iyi gelmektedir. Bir tatlı kaşığı dereotunu dövüp kaynatıp suyunu içerseniz etkisine tanık olabilirsiniz. Kaynatılmış ve balla tatlandırılmış kekik suyunu da kaynatıp içmek adet döneminde oluşan sıkıntılarınızı gidermeye yardımcı olacaktır. Adet söktürücüler bitkiler, progesteron içeren preparatlar olduğu için, aynı içeriğe sahip olan doğum kontrol hapları da adet söktürücü olarak kullanılabilir.

Adet Söktürücü Bitkilerin Kullanımı: Adet gecikmesi yaşandığında papatya ve biberiye bitkisini çay şeklinde demleyerek içmek, adet söktüren yöntemlerdendir. Atkuyruğu otu da kaynatılarak içildiğinde adet sancısı ve adet sökülmesi için fayda sağlayacaktır. Eğer tadı sert gelirse balla tatlandırabilirsiniz. Civan perçemi ve çörek otu da birlikte kaynatılarak içildiğinde adet gecikmesi şikayetine iyi gelir. Bu karışım, kısırlık sorunu olan kadınlar için de fayda sağlar. Menopoz döneminde adetten kesilen kadınların yaşadığı sorunlar için de çözüm getirir. İsterseniz bu karışıma sığır kuyruğu da ilave edebilirsiniz.

Adet gecikmesi sorunu yaşayanlar için bir öneri de çiriş otudur.

Çiriş otunu kaynatıp balla karıştırarak içebilirsiniz. Çörek otunu balla karıştırarak yerseniz, adet söktürücü olarak bir çözüm daha üretmiş olursunuz. Balla tatlandırılmış, kaynatılmış kekik de günde 3 kez içilebilir. Adet döneminde yaşanan şiddetli ağrılar için kaynatılan Kuşdili (Biberiye) bitkisini balla karıştırarak aç karnına içebilirsiniz.

Salatalarda, cacıklar da, poğaçalar da, sebze ve et yemeklerinde sıkça ve sevilerek kullanılan dereotu da, oldukça etkili bir adet söktürücüdür. 2 çay kaşığı dereotunu dövüp, kaynatıp içerseniz, adet söktürdügüne tanık olabilirsiniz. Adet gecikmesi yaşadığınız sıkıntılı dönemlerde kerevizi de bolca tüketirseniz, adet söktürücü etkisini görebilirsiniz. Tüm bu bitkiler, hem adet sancısı, hem de geciken adet düzensizliği ve kanamaları için fayda sağlayıcıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Altın Başak Otu Böbrek Hastalarına İyimi Gelir

Altın Başak Otu Böbrek Hastalarına İyimi Gelir; Halk arasında altın asa otu olarak da bilinen altın başak otunun faydaları saymakla...

Kapat