Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Adet Öncesi Rahatsızlığı Önler Sütü Artırır

hayıt tohumu nelere iyi gelir hayıt adet düzensizliğini önler mi anne sütünü artıran bitkiler iktidarsızlığa iyi gelen bitkiler prostata iyi gelen bitkiler kısırlığı önleyen bitkiler hayıt otu…

Adet Öncesi Rahatsızlığı Önler Sütü Artırır Hayıt tohumu takriben 2000 yıldır bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Hıristiyan ülkelerde özellikle de Avrupa’da ruhbanlar tarafından Karabiber yerine kullanılmıştır. Vatanının Akdeniz ülkeleri ve Türkistan olan bitki birçok ülkede hem süs bitkisi hem de natürel ilaç yapmak için yetiştirilmektedir. İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde yetişen parçalı yapraklı, meyveleri yuvarlak, sert ve acımsı lezzette küçük tohumlar halindedir. Bu tohumlar toplanıp kurutularak ilaç olarak kullanılır.

Hayıt Ağacı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Araştırmalarda Hayıt Ekstresinden elde edilen hap veya damlanın hastalarda görülen adet öncesi rahatsızlıklar, adet anormallikleri ve göğüs ağrılarını iyileştirdiği tespit edilmiştir.

Hayıt Tohumu Cinsel güce iyi Gelirmi

1-Hayıt yaprak ve tohumlarından 100 gram kadarı bir litre suda 5 dakika kaynatılarak demlenir günde üç öğün birer bardak içilirse, idrarı artırır gaz söktürür.

Hayıt Tohumu Adet Kanamalarını düenlermi

2-50 gram çörek otu,50 gram hayıt tohumu yarım kilo balla karıştırılıp günde üç defa birer kaşık yenirse emziren annelerin sütünü artırır.

Hayıt Nedir Nelere iyi Gelir

3-Kadınların adet kanamalarının düzensizliğinde etkilidir. Hazımsızlığa, karın ağrısına ve ishale iyi gelir. Karaciğer ve dalak tıkanıklıklarını giderir. Kalp çarpıntısına, baş dönmesine, uykusuzluğa faydalıdır. Kanser tedavisi olanlar kullanmamalıdır.

Hayıt Tohumu Adet Düzensizliklerini Önlüyormu

Tesir Şekli: Hormon salgısını etkiler, adet öncesi rahatsızlıkları önler, iltihapları önler, kısırlık, sinirsel rahatsızlıklar ve bunamayı önler. Kullanılması: a) Araştırmalara göre Hayıt ekstresinden elde edilen damlama ve haplar başta adet öncesi rahatsızlıklar adet düzensizlikleri, göğüs ağrısına ve kısırlığa ve de Parkinson hastalığına karşı kullanılır. Adet öncesi rahatsızlıkların başında sinirlilik, moral bozukluğu, göğüs ağrısı, baş dönmesi, migren, baş ağrısı, depresyon, hırçınlık, gerginlik ve iç huzursuzluk gelir. Adet düzensizliklerinin başında adet kesilmesi, seyrek adet görme veya, sık sık adet görme, Sancılı adet görme ve Adet dışı rahim kanamasını sayabiliriz. Ayrıca Parkinson’a karşıda etkili olduğu tespit edilmiştir.

Hayıt Tohumu Karaciğere İyimi Gelir

b) Hayıt tentürü başta iktidarsızlık (Erkeklerde) cinsel soğukluk (Kadınlarda), süt yapma yetersizliği, adet öncesi rahatsızlıklar, adet kesilmesi,aşırı ve uzun süre adet görme,kısırlık,depresyon ve aşağılık duygusuna karşı kullanılır.

Hayıt Nedir Nelere iyi Gelir

c) Halk arasında adet rahatsızlıklarından; adet kesilmesi, sık sık adet görme, seyrek adet görme, uzun ve çok kanama gibi rahatsızlıklarla, iştahsızlık, uykusuzluk, iktidarsızlık, prostat iltihaplanması, kısırlık, yumurtalık iltihaplanması, rahim ağrıları, şişkinliğe ve göğüslerin yeterince süt yapmaması ve de ağrımasına karşı kullanılır.

Hayıt Tohumu Adet Kanamalarını düenlermi

Çay: Hayıt tohumlarından iki kahve kaşığı demliğe konur ve üzerine 300-500 ml kaynar su ilave edilir ve 5-10 dakika demlemeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir. Bu çaydan sabah, öğle ve akşam birer bardak 2-3 ay süre ile içilir. Hayıt Sirkesi: Hayıt tohumlarından 50 gr hafif ezildikten sonra bir şişeye konu ve üzerine 250 ml kaliteli sirke ilave edildikten sonra 4-6 hafta güneş ışınlarından uzakta muhafaza edilir. Şişe iki günde bir çalkalanır ve bu süre sonunda süzülerek günde 3-5 defa bir kahve kaşığı bir miktar su ile alınır.

Hayıt Ağacı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kalp,Böbrek Ve Karaciğere İyi Gelir.Kanı Temizler

kurt üzümü nedir nelere iyi gelir yaşlanmayı önleyen meyveler cinsel soğukluğa iyi gelen meyveler sperm sayısını artıran meyveler karaciğere iyi...

Kapat