Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Acı Çehre Tohumu Hızla Zayıflatır Taze Bir Cilt vaat Eder

Acı Çehre Tohumu Hızla Zayıflatır Taze Bir Cilt vaat Eder

acı çehre tohumu çok hızlı kilo verdirir prostat tedavisinde kullanılır ödem ve şişlikleri indirir vücuttaki sarkmaları önler akne ve sivilcelere iyi gelir

Acı çehre bitkisinin Ana vatanı Britanya olup, Kırgızistan’dan Fas’a kadar birçok alana yayılmış durumdadır. Acı çehre bitkisi maki ve meşelik ormanlarında yetişmektedir. Bazik ve kuru topraklarda bol güneş alan verimli arazilerde yetişmektedir. Akdiken ağacının tohumu olan acı çehrenin yaprakları 4-9 cm arasında ve sapları da 6-25 mm arasındadır. Acı çehre ağacının sapları aynı zamanda dikenlidir. Acı çehre haziran ayında çiçek açar. Ekim ayında, meyveleri olgunlaşır. Acı çehre tohumu, genellikle zayıflamak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Denenen birçok kimyasal zayıflama yöntemlerinden sonra birçok insan zayıflamak için bitkisel yollara başvurmaya başladı başvurulan bitkilerden biride acı çehre otudur.

Acı çehre tohumu genellikle zayıflamak isteyenlerin en çok tercih ettiği şifa deposu bir bitkidir. Bir ayda ortalamada on kilo verdirme özelliği olduğu söylenilen acı çehre otu tohumu birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Acı çehre otunun zayıflamada en büyük etkisi sindirimi kolaylaştırması olmuştur. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden dolayı acı çehre otunun zayıflatma etkisi olduğu bilinmektedir. Verilen kiloları geri almamak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için özellikle Bayanlar tarafından acı çehre otu tohumu tercih edilmektedir.

FAYDALARI: Vücutta birikmiş yağları kısa sürede yakarak kilo vermeyi sağlar. Kabızlığın giderilmesi noktasında çok etkilidir. İçerisinde bulunan özel etken maddeler sayesinde kabız olmayı önler. Bağırsak iltihaplanmasını giderir. Bağırsaklardaki kanser hücrelerini yok eder. Acı çehre tohumu vücudun tatlı ihtiyacını gidermeye yardımcı olur. Acı çehre tohumu tüketildiğinde tatlı tüketme ihtiyacı hissetmezsiniz. Acı çehre tohumunun prostat hastalıklarını tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir. Acı çehre otunun iştah kapatıcı etkisi sürekli yemek yeme ihtiyacını gidermeye yardımcı olur.

Ödemden oluşan vücutta biriken şişkinliği acı çehre otu hızlı bir şekilde atmaya yardımcı olur. Vücutta biriken fazla toksinleri atar. Hızlı kilo vermeyle ortaya çıkan vücuttaki sarkmaları gidermeye yardımcı olur, kilo verirken ortaya çıkan vücut sarkmalarını engeller. Genellikle hızlı bir şekilde kilo veren insanların kas sisteminde zayıflamalar meydana gelir. Acı çehre otu kilo verirken kas sisteminizin de zayıflamasına engel olmaktadır. Acı çehre otu kan şekerini dengede tutarak şeker (diyabet) hastalarına da fayda sağlamaktadır. Sinir hücrelerini düzenleme ve sinirleri yatıştırma da acı çehre çayının özelliklerinden biridir. Bununla birlikte uyku düzeni bakımından acı çehre çayının düzenli tüketilmesi gerekmektedir.

Acı çehre çayının hassas ciltler üzerinde gençleştirici etkisi de vardır. Bununla birlikte yaşlanmayı geciktirir ve cildin yaşam boyu genç kalmasını sağlar. Cildi nemli tutması ve taze bir cilt vaat etmesi de acı çehre çayının faydaları arasındadır. Cilt üzerinde oluşabilecek aknelere karşı etkin bir savunma sağlayan acı çehre çayının saç sağlığı için de etkili olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bu çay düzenli kullanımı durumunda saç dökülmesini önler, saçları besler ve daha güçlü bir saç yapısına yardımcı olur. Acı çehre çayı müshil etkisi ile sindirim sistemini düzene sokar. Karaciğer sağlığını koruma ve destekleme konusunda çok iyidir. Günlük tüketilen besinlerin ardından alınan acı çehre, karaciğer sağlığının korunmasına yardımcı olacaktır. Özellikle acı çehre çayının bu anlamda tüketilmesi gerekmektedir.

ACI ÇEHRE ÇAYI NASIL YAPILIR: Normal çay demler gibi çaydanlığınıza suyunu koyarak ocağa indirin ve suyun kaynamasını bekleyin. Kaynamaya yakın zamanda acı çehre tohumu atarak normal bir şekilde minimum 5-6 dakika kadar daha kaynamasını sağlayın. Son olarak hazırlamış çayı en ideal kullanım yöntemi, sabah ve akşamları olmak üzere iki defa günlük birer fincandan iki fincan olarak tüketin. Kilo vermek için ve sindirim sistemlerinizi daha çok çalışmasını sağlamak için sabah kahvaltısından ve akşam yemeklerinden  yarım saat sonra çayınızı tüketiniz. İlk kaynama işleminden sonra tekrardan ısıtabilirsiniz. Hatta acı çehre çayını mümkün olduğunca ılık tüketmeye gayret ediniz. Kesinlikle belirtmiş olduğumuz miktarın dışına çıkmayın Evet belirtmiş olduğumuz gibi acı çehre çayını kullanabilirsiniz.

UYARI: Acı çehre tohumu adı üzerinde bir bitkidir. Her bitkide olduğu gibi acı çehre tohumunu da fazla kullandığınızda vücudunuzda çeşitli yan etkiler yaratır. Özellikle hamilelere böbreğinde ve ciğerlerinde herhangi bir sağlık sorunu olanlara acı çehre tohumu kullanımı önerilmez. Acı çehre tohumu vücutta ki fazla biriken suyu attığı için aşırı tüketimi sıvı kaybına neden olmaktadır. Bu da ilerleyen zamanlarda halsizlik ve beraberinde yorgunluk şikayetlerini getirmektedir. Acı çehre tohumunun fazla tüketilmesi çeşitli hastalıklara da sebebiyet verebilmektedir. Bu bitkiyi tüketenlerin düzenli beslenmeleri ve bu konuda çok dikkatli olmalarında fayda vardır. Fazla tüketilmesi durumunda mide bulantıları, ishal ve mide sancıları ortaya çıkacaktır. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

NASIL KULLANILIR: Acı çehre tohumunun nasıl kullanıldığına dair insanların kafasında çeşitli soru işaretleri bulunmaktadır. Acı çehre tohumunu Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden en az 30 dakika önce bol su tüketerek kullanmak gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Muskat Nelere İyi Gelir Nasıl kullanılır

Muskat Nelere İyi Gelir Nasıl kullanılır muskat grip ve soğuk algınlığından korur cilt kırışıklıklarını giderir yağı cilde iyi gelir uykusuzluğu...

Kapat